ایام محرم 1398
1389/05/12 10:05:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
تابش:

راهکار تعامل مثبت دولت و مجلس تمکین به قانون است

**رییس فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی راهکار تعامل مثبت دولت و مجلس را تمکین به قانون خواند و گفت: تنها راهی که هم پذیرش مردمی داشته باشد و هم بتواند فصل‌الخطاب قرار بگیرد، تمکین به قانون است.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حقیقت مجلس باید قانون و جایگاه قوه‌ی مجریه را محترم بشمارد و چون به فرموده‌ی مقام معظم رهبری قوه‌ی مجریه میدان‌دار است و وظایف و مسوولیت‌های سنگینی به دوش دارد باید از قوه‌ی مجریه حمایت کند و از سوی دیگر هم قوه‌ی مجریه باید به قوانین مصوب مجلس تمکین کند و هیچ دلیلی نمی‌تواند برای دولت نسبت به اجرای قوانین مصوب مجلس ایجاد بازدارندگی کند.

وی افزود: ممکن است دولت درخصوص مصوبه‌ای اشکالی وارد کند. در آن صورت می‌تواند ایده‌ی خود را در قالب لایحه و یا از سوی نمایندگان به صورت طرح به مجلس ارایه کند و مجلس هم دولت را کمک خواهد کرد که موضوع را حل و فصل کند.

نماینده‌ی مردم اردکان در خانه ملت با اشاره به برخی اظهارنظرها درخصوص این‌که ریشه‌ی اختلافات دولت و مجلس ناشی از رقابت‌های سیاسی است، گفت: بجز در مقطع کوتاهی که اصلاح‌طلبان در قدرت بودند و قوه‌ی مجریه و مقننه را در دست داشتند، هیچ وقت دولت و مجلس در دست یک جناح نبوده،  اما اکنون سه قوه در دست جناح اصولگراست و لذا این عدم وفاق و عدم هماهنگی‌هایی که پیش می‌آید باعث تعجب است. لذا نمی‌توان قبول کرد که این اختلافات ریشه در رقابت‌های سیاسی داشته باشد.

تابش ادامه داد: اگر رقابت سیاسی بر اساس اصول تعریف شده و تبیین شده و پذیرفته‌ی خود شکل بگیرد قاعدتا اختلاف نگاهی پیش نخواهد آمد. همان‌طور که ما اقلیت مجلس هستیم این را پذیرفته‌ایم و به اکثریت احترام می‌گذاریم و نقد و انتقاداتمان را هم با حفظ موازین شرعی و اخلاقی بیان می‌کنیم. در جایی هم که نیاز باشد تعامل می‌کنیم.

رییس فراکسیون خط امام (ره) مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اختلاف نگاه بین جناح اصولگرا قابل پذیرش نیست، اضافه کرد: با کمال تاسف می‌توان گفت اختلافاتی که گاهی بین دولت و مجلس به وجود می‌آید فراتر از اختلافات سیاسی است، بلکه منیت و خودخواهی‌هاست که شاید بیشتر باعث بروز این اختلافات می‌شود و این مساله‌ای است که در جامعه‌ی اخلاقی و اسلامی ما پذیرفته شده نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet