خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/12 10:18:00
سرویس اقتصادی
پیمان فروزش:

دولت در مورد حساب ذخیره ارزی اطلاعات دقیقی به مجلس نمی دهد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت : دولت به این بهانه که اطلاعات حساب ذخیره ارزی محرمانه است، اطلاعات دقیقی به مجلس نمی دهد.

"پیمان فروزش "نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: مجلس دولت را ملزم به اجرای اصل 77 قانون اساسی می کند.

وی افزود : دولت بدون اینکه گزارش های ماهانه یا فصلی از عملکرد حساب ذخیره ارزی ارائه دهد تنها به ارائه میزان تعهدات و طلب ها اکتفا می کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی گفت: دولت به این بهانه که اطلاعات حساب ذخیره ارزی محرمانه است، اطلاعات دقیقی به مجلس نمی دهد.

این نماینده مجلس درباره تناسب صندوق توسعه ملی با حساب ذخیره ارزی نیز تصریح کرد : با توجه به اینکه هنوز اساسنامه صندوق توسعه ملی به تصویب نرسیده  معلوم نیست که آیا این صندوق جایگزین حساب ذخیره ارزی می شود یا اینکه در موازات حساب،به کار خواهد پرداخت.

فروزش درباره نظارت بر نقل و انتقالات ذخیره ارزی یاد آور شد : در هیات امنای حساب ذخیره ارزی نماینده ای از مجلس حضور ندارد و این امر کنترل و نظارت را مشکل کرده است.

وی ادامه داد: در پیش نویس اساسنامه صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است که نماینده ای از مجلس برای نظارت به صندوق حضور داشته باشد. در این صورت کنترل و نظارت مجلس افزایش می یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet