هدر اصلی
1389/05/12 10:58:00
سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس:

برای چرخیدن چرخ مملکت نیاز به تحمل همدیگر داریم

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی رعایت اخلاق در جامعه را ضروری دانست و برای رفع اختلافات در میان قوای سه گانه پیشنهاد کرد که یک شورای حل اختلاف تشکل شود.

"محمد تقی رهبر" در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به لزوم اخلاق مداری در جامعه، تصریح کرد: اخلاق مداری ریشه در اعتقادات انسانی و وظایف شرعی دارد.

نماینده اصفهان تاکید کرد: با توجه به این امرهمه باید خود بسنجند که از نظر رعایت اخلاقی در چه جایگاهی قرار دارند.

وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری به رعایت اخلاق در جامعه، خاطرنشان کرد: با توجه به توصیه های ایشان و معلمین اخلاق، همه افراد و مسئولان باید به خودشان بیایند و خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خود ببینند.

رهبربا تاکید براینکه اخلاق ریشه دردین دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین برخورد ها درهمه مسائل باید منطقی بوده و از روی عقل باشد چرا که بازتاب بداخلاقی برای دنیا و آخرت انسان مضرات بسیاری دارد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی همچنین با اشاره به تاکیدات پیامبراسلام بر رعایت اخلاق درمیان انسان ها، اظهار کرد: براین اساس همه افراد احتیاج به توجه و تذکر و رعایت نصحیت بزرگان دارند.

وی با بیان اینکه به لحاظ عرف و شرع انتظاراین است که همه افراد اخلاق را در گفتار، قلم، رفتار و عملکرد های خود رعایت نمایند، خاطرنشان کرد: درحال حاضر که جمهوری اسلامی ایران می خواهد برای دنیا الگو باشد، یکی از مسایلی که باید مورد توجه جدی قرار گیرد رعایت اخلاق در جامعه است والا فرقی میان ما و دیگرکشورها وجود ندارد.

رهبرتصریح کرد: به هر حال حس می کنیم که اخلاق آن طور که باید و شاید در کشورما رعایت نمی شود که امیدواریم این موضوع با یک مقدار صبر و تحمل برطرف شود.

نماینده اصفهان با اظهار اینکه برای چرخیدن چرخ مملکت نیاز به تحمل همدیگر داریم، خاطرنشان کرد: همه ما مسئولان باید توجه داشته باشیم این مردم هستند که ما را بر سر کار آورده اند و درباره اعمال و رفتار ما قضاوت می کنند.

رهبر با اشاره به اختلاف نظرهایی که در برخی مواقع میان سه قوه بوجود می آید، تصریح کرد: پینشهاد من این است برای رفع اختلافات یک شورای حل اختلاف متشکل از هر سه قوه بوجود آید تا همه مسایل به رسانه ها کشیده نشود.

وی ارتباط عقلای قوم را در موارد اختلافی از دیگر راه های حل اختلافات سه قوه با اصول اخلاقی عنوان کرد و گفت: همه مسایل اختلافی میان قوا و بویژه قوای مقننه و مجریه با بحث و گفت وگو قابل حل است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet