هدر موبایل
1389/05/12 10:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها در شرایط تحریم‌های اقتصادی مثبت است

**عضو هیئت رئیسه مجلس اجرای قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها را در شرایط تحریم‌های اقتصادی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این قانون می‌تواند ما را در مسیر اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی‌های لازم هدایت کند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس در خصوص اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها در کشور، اظهار داشت: این قانون در مجلس مصوب شده و دولت در اجرای آن مصمم است و امیدواریم که اجرای این قانون به نحو احسنت انجام گیرد.

وی افزود: اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بالطبع می‌تواند تاثیر خوبی در جامعه داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: ما انتظار داریم که دولت در نیمه دوم امسال نسبت به اجرای این قانون اقدام کند.

سبحانی‌نیا اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را برای دولت، مجلس و جامعه مؤثر دانست و گفت: این قانون باید همه‌جانبه اجرایی و عملیاتی شود.

 

* اجرایی بودن قانون هدفمندکردن یارانه‌ها قطعی است

نماینده مردم نیشابور در مجلس در بخش دیگری از توضیحات خود به خبرنگار فارس گفت: اجرایی بودن قانون هدفمندکردن یارانه‌ها قطعی است و تاکنون زمینه‌سازی‌های خوبی انجام شده و دولت اقدامات اولیه لازم را برای اجرای این قانون به خوبی انجام داده است.

وی ادامه داد: اگر در اجرا برخی نواقص و ایراداتی وجود داشته باشد قابل رفع است و می‌توان آنها را مرتفع کرد.

این نماینده مجلس هشتم همچنین در خصوص بحث تحریم اقتصادی موجود و اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، یادآور شد: البته ممکن است یک سری مشکلات در فضای روانی به وجود آید ولی اینکه این مسئله در روند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مشکلی ایجاد کند،‌ درست نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه مسئله تحریم‌ها بر اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: حتی اجرای این قانون از نگاهی می‌تواند در شرایط تحریم‌های اقتصادی مثبت باشد چرا که این قانون می‌تواند ما را در مسیر اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی‌های لازم هدایت کند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌تواند در بخش انرژی صرفه‌جویی‌های بالایی را ایجاد کند.

وی افزود: اگر در مواردی خاص تحریم‌ها بر اجرای قانون مذکور اثر بگذارد دولت باید در عمل این موضوع را مدیریت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet