خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/05/12 11:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اقلیت:

تحریم‌ها برای مهار موج فزاینده انقلاب اسلامی است

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس در خصوص تحریم‌های اخیر اتحادیه اروپا و پیشنهاد مذاکره مجلس سنای آمریکا گفت: تحریم‌های طراحی شده توسط آمریکا در راستای مهار موج فزاینده انقلاب اسلامی است.

امیر طاهرخانی عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفت‌وگو با فارس گفت: برخی از کشورها از جمله اتحادیه اروپا نیز با این سیاست‌ها همراهی می‌کنند و در حمایت از این جریان، اقداماتی را انجام می‌دهند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این نخستین بار نیست که ایران مورد تحریم قرار گرفته است؛ بعد از پیروزی انقلاب به ویژه در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن نیز مورد تحریم بوده‌ایم که این تحریم‌ها بیشتر در حوزه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است.

وی با بیان اینکه تحریم‌های صورت گرفته اگر با درایت مسئولان مدیریت شود بی‌اثر خواهد بود، افزود: اگر چه این تحریم‌ها مشکلاتی ایجاد کرده‌ است اما کارساز نبوده و تحریم‌کنندگان به اهداف خود نخواهند رسید.

طاهرخانی با تأکید بر اینکه مردم ایران از نظام و کشور اسلامی خود دفاع خواهند کرد، خاطرنشان کرد: مردم ایران به مسیری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی انتخاب کرده‌اند، اعتقاد دارند که همان قطع وابستگی به کشورهای بزرگ و توسعه و پیشرفت است.

وی تصریح کرد: مردم ایران می‌خواهند حاکم بر سرنوشت خود باشند و برای آنها بیرون از مرزها، تعیین تکلیف نشود و قطعاً این تحریم‌ها تأثیری بر اراده مردم نخواهد گذاشت.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود مشکلات ناشی از تحریم‌ها را نمی‌توان کتمان کرد، گفت: امیدوارم مسئولان تدبیر لازم را داشته باشند تا مردم از این گردنه به سلامت عبور کنند.

وی پیشنهاد مذاکره مجلس سنای آمریکا را در ادامه سیاست «چماق و هویج» دانست و تأکید کرد: این یک سیاست دیرینه است که آن را در همه دوران اعمال کرده است تا ضمن پاسخ به افکار عمومی خود، نتیجه لازم را هم بگیرد.

طاهرخانی ادامه داد: آمریکا با پیشنهاد مذاکره قصد دارد با جلب نظر کشورهای دیگر، آن‌ها را با خود همراه کند تا به اجماع جهانی برسد.

وی با اشاره به اینکه آمریکا با این سیاست قصد اعلام مذاکره با ایران در سطح جهانی را دارد، اظهارداشت: این سیاست در جهت مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی است.

عضو فراکسیون اقلیت با بیان اینکه پیشنهاد دهندگان چندان به نتیجه مذاکره دل نبسته‌اند، تصریح کرد: آمریکا با روش‌های خاص خود پیش می‌رود و اگر نقشه آن‌ها با رفتاری سنجیده از سوی ایران فاش نشود این امکان وجود دارد که به هدف خود یعنی پیشنهاد حمله به ایران توسط رژیم صهیونیستی دست‌ یابند.

طاهرخانی رژیم صهیونیستی را قادر به حمله به ایران ندانست و تأکید کرد: راه مذاکره نباید بسته شود و مذاکره با شرایط مورد درخواست ایران که ذلت بار نبوده و با حفظ منافع ملی و بدون دادن امتیاز، بدون اشکال است.

وی مذاکره را راهی برای مطرح کردن دیدگاه‌ها دانست و تصریح کرد: در عین حال می‌توانیم با حفظ اقتدار، بهانه به دست جامعه جهانی ندهیم تا در افکار عمومی دنیا ما را جنگ‌طلب معرفی نکنند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: همه نمایندگان مجلس، تحریم‌ها و تهدیدها را محکوم کرده‌اند و از دولت و مذاکره‌کنندگان درخواست تدبیر دارند تا توطئه‌های دشمنان مهار شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet