هدر موبایل
1389/05/12 09:47:00
سرویس سیاسی
در ادامه مداخله جویی‌های آمریکا در کشورهای دیگر صورت می‌گیرد؛

تهیه گزارش از وضعیت حقوق بشر در منطقه صحرای غربی در سنای آمریکا

**وزارت خارجه آمریکا در ادامه سیاست های مداخله جویانه خود در کشورهای دیگر از مجلس سنای این کشور خواست تا گزارشی در مورد وضعیت حقوق بشر در منطقه صحرای غربی تهیه کرده و ارائه دهد.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الخبر لجزایر، به دنبال درخواست وزارت خارجه آمریکا، مجلس سنای آمریکا تصمیم گرفت گزارشی در مورد وضعیت حقوق بشر در صحرای غربی تهیه و ارائه کند.

بر اساس این گزارش، کمیته تقسیم پولی مجلس سنا آمریکا در توجیه دخالت های خود در کشورهای دیگر اعلام کردند، این طرح را برای اعلام همبستگی با رئیس پارلمان آمریکای لاتین که از وضعیت حقوق بشر در صحرای غربی و میزان احترام و تعامل دولت مراکش  به حقوق ساکنان این منطقه ابراز نگرانی کرده بود، ارائه می دهند.

کمیته تقسیم پول مجلس سنا برای تهیه این گزارش 45 روز از وزارت خارجه مهلت خواست تا طی این مدت اقدامات و برنامه های دولت مراکش در یک سال گذشته در مورد حقوق بشر را بررسی نماید.

وزارت خارجه آمریکا در گذشته نیز در ادامه سیاست های مداخله جویانه خود گزارش های متعددی در مورد وضعیت منطقه صحراب غربی نیز ارائه داده بود.

بر اساس این گزارش، "خورخی بیثارو" رئیس مجلس سنای شیلی و رئیس پارلمان آمریکای لاتین چند روز پیش با یکی از شخصیت های سیاسی صحرای غربی دیدار و نگرانی شدید خود را از وضعیت حقوق بشر این نطقه اعلام کرد.

منطقه صحرای غربی منطقه ای است در شمال غرب آفریقا و جنوب مراکش است که پادشاهی مراکش و جبهه آزادی بخش "پولیسارو" بر سر کنترل آن مناقشه دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet