ایام محرم 1398
1389/05/12 10:26:00
سرویس سیاسی

انتقاد سخنگوی مخالفان دولت در پارلمان انگلیس از نخست وزیر

**سخنگوی حزب مخالف دولت پارلمان انگلیس و وزیر سابق امور خارجه این کشور، از سخنان نخست وزیر انگلیس دربازه صدور تروریسم از سوی پاکستان انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، سخنگوی حزب مخالف دولت پارلمان انگلیس، از اظهارات نخست وزیر این کشور مبنی بر نقش پاکستان در صدور تروریسم انتقاد کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: "دیوید میلیبند" که وزیر امور خارجه سابق انگلیس نیز بوده، با نسنجیده ارزیابی کردن سخنان "دیوید کامرون" در مورد پاکستان، افزود: انگلیس به روابط خوب با پاکستان نیاز دارد و این کشور هم اکنون روابط خوبی با ما دارد.

این سیاستمدار حزب کارگر همچنین از دولت پاکستان خواست تا در زمینه مبارزه علیه تروریسم، همکاری بیشتری با نیروهای بین المللی داشته باشد.

گفتنی است "دیوید کامرون" در سفر اخیر خود به هند اعلام کرده بود که پاکستان نمی‌تواند هم از طالبان حمایت کرده و هم مدعی مبارزه با تروریسم شود.

این اظهارات نخست‌وزیر انگلیس موجب خشم مقامات اسلام‌آباد شده تا جایی که برخی از رسانه‌ها از احتمال لغو سفر آتی "آصف‌علی زرداری" و هیأت بلندپایه همراه وی به انگلیس خبر دادند. 

رئیس اداره امنیت پاکستان موسوم به آی.‌اس.‌آی نیز سفر خود به این کشور را لغو کرده است.

"عبدالباسط"، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز اظهارات دیوید کامرون را برداشتی از گزارش وب سیات ویکی‌لیکس دانسته که به گفته وی، حاوی مطالب بی‌اساس است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet