خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/12 12:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به اصلاح سیستم مالیاتی توسط دولت :

قانون مالیات برارزش افزوده خیرین، اقدام دولت برای اصلاح نظام مالیاتی کشور بوده‌است

**رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،گفت: قانون مالیات برارزش افزوده یکی از مهمترین اقدامات دولت برای اصلاح نظام مالیاتی کشور و توسعه اقتصادی است لذا اصناف نقش مهمی در اجرای درست و صحیح این قانون دارند و باید دولت را در شفاف سازی و شناسایی اقتصاد پنهان یاری نمایند.

ارسلان فتحی پور نماینده مردم کلیبر وهوراند در مجلس شورای اسلامی قانون مالیات برارزش افزوده را یکی از مهمترین و مفید‌ترین اقدام اقتصادی دولت دانست و به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دلیل ارزشمند‌ بودن اجرای این قانون آن است که مالیات برارزش افزوده مالیات بر مصرف است و نه مالیات بر تولید،  لذا این قانون قطعاً  بر تولید آثار سوئی نخواهد داشت .

وی با اشاره به فواید قانون مالیات برارزش افزوده گفت: در این قانون فشار مالیاتی از تولید کننده به مصرف کننده منتقل می‌شود و در نهایت موجب مهار رشد بی رویه مصرف می‌شود و همچنین از فرار مالیاتی جلوگیری و شناخت اقتصاد پنهان را میسر می‌نماید.

رئیس کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه نگرانی‌های اصناف از اجرای  این قانون کاملاً بی‌ مورد است گفت: اصناف به اشتباه تصور می‌کنند، این قانون سطح مصرف عموم مردم را کاهش می‌دهد اما اجرا شدن درست و صحیح این قانون موجب افزایش رشد اقتصادی و به تبع آن افزایش در آمد عموم مردم و تقاضای مصرف را در پی دارد که در منافع اصناف تأمین می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن صحیح قانون مالیات برارزش افزوده، همکاری اصناف با دولت را می طلبد اظهار داشت: اصناف نقش مهمی در اجرائی کردن این قانون بواسطه ارتباط مستقیم‌شان با مصرف کننده دارند لذا باید دولت را در اجرائی کردن این قانون یاری نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet