خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/12 12:28:00
سرویس بین الملل
نقوی‌حسینی: تهران به دنبال اعتمادسازی است

فعالیت‌های هسته‌ای ایر ان باعث رشد منطقه می‌شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سفر دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس به ایران گام مثبتی درجهت برقراری صلح و امنیت در منطقه است.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت گفت: جهموری اسلامی سعی دارد در بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اعتماد سازی کند.

نقوی سفر دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس به ایران را موقعیت جدیدی دانست که می تواند به اعتماد سازی متقابل بین کشورهای عضو این شورا در مورد مسائل هسته ای ایران منجر شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: آمریکا تمام عزم خود را جزم نمود تا بتواند با سفرهای پیاپی به کشورهای حوزه خلیج فارس، ذهنیتی منفی نسبت به ایران و فعالیت هسته‌ای کشورمان برای این کشورها ایجاد نماید.

وی تصریح کرد: ایران در تلاش است تا کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را متقاعد کند که فعالیت‌های هسته‌ای ایران  نه تنها هیچ خطری برای کشورهای منطقه نخواهد داشت بلکه در جهت رشد و ترویج علم و دانش هسته‌ای در منطقه خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در انتها تاکید کرد: ایران خواستار آن است تا در صورت تمایل کشورهای حوزه خلیج فارس تکنولوژی هسته‌ای را در اختیار آنها نیز قرار دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet