هدر موبایل
1389/05/12 13:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده شهریار:

مردم باید برای اجرای صحیح و کامل طرح هدفمند کردن تحت آموزش‌های لازم قرار بگیرند

**نماینده‌ شهرستانهای شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاع‌رسانی در زمینه‌ی اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند افراد آموزش دیده و مسلط به امور اقتصادی و اداری است.

حسین گروسی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب، افزود: اقدامات لازم در زمینه‌ی آگاهی مردم شهرها و روستاها درباره اجرای صحیح طرح هدفمند کردن یارانه‌ها باید توسط کلیه‌ی استانداران، فرمانداران و بخشداران انجام گیرد و مردم باید برای اجرای صحیح و کامل طرح هدفمند کردن یارانه‌ها به صورت مستقیم و چهره به چهره و از طریق برگزاری جلسات پرسش و پاسخ تحت آموزش‌های لازم قرار بگیرند.

وی افزود: همچنین برای اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها کالاها باید با قیمت ارزانتر و میزان مصرف انرژی کمتر تولید شوند، ولی تولید کالاها با این ویژگی‌ها نیازمند ارتقای مدیریت در کشور است؛ چرا که با ارتقای کافی مدیریت شرکت‌ها و کارخانه‌های کشور و افزایش رقابت بین تولید‌کنندگان، کیفیت کالاهای تولیدی نیز افزایش می‌یابد.

وی اظهار داشت: با توجه به این‌که متوسط مصرف انرژی در کشور ایران بیشتر از متوسط مصرف انرژی در کلیه‌ی کشورهای تولید‌کننده است، عدم برنامه‌ریزی صحیح در استفاده از منابع انرژی، از مهمترین مشکلات اقتصادی کشور است و در این راستا اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها سبب هدفمند کردن مصرف انرژی و استفاده‌ی بهینه از انرژی در کشور می‌شود و کلیه‌ی شرکت‌ها ،ادارات و سازمان‌های مختلف کشور باید در راستای تحقق این هدف، فعالیت کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر هدفمند کردن مصرف انرژی تحول اقتصادی در زمینه‌ی مالیات‌ها و سیستم بانکی نیز ضروری است همچنین توسعه بخش صنعت و تولید، ایجاد اشتغال و افزایش سطح رفاه و آموزش از جمله پیامدهای مثبت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها در کشور است.

نماینده‌ی شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت بعضی از کالاها نیز با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها افزایش می‌یابد، ولی بیان پیامدهای واقعی اجرای این طرح توسط مسوولین، سبب آگاهی کامل مردم می‌شود و از آسیب جدی به قشر محروم جامعه جلوگیری می‌کند.

گروسی در پایان تصریح کرد: در زمان اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها مردم کارت انرژی به مبلغ هزینه‌ی مصرف متوسط انرژی هر خانوار جامعه دریافت می‌کنند و از طریق مصرف بهینه‌ی انرژی با استفاده از این کارت هزینه های مصرف انرژی راپرداخت خواهند کرد و در صورتی که مبلغ هزینه‌ی مصرف انرژی خانوار بیشتر از مبلغ کارت انرژی باشد، مابه‌التفاوت هزینه‌ی مصرف انرژی را خانوار باید پرداخت کند. همچنین پرداخت هزینه‌ی انرژی از طریق وجوه نقد واریزی به حسابهای خانوار نیز امکان‌پذیراست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet