هدر موبایل
1389/05/12 13:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده سنقر و کلیایی:

هنوز توانمندی‌های استان به فعلیت در نیامده است

**نماینده سنقرو کلیایی در مجلس شورای اسلامی گفت: استان کرمانشاه به صورت بالقوه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالایی دارد، ولی آنطور که باید این توانمندی‌ها به فعلیت درنیامده است.

صمد فدایی با حضور در خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به توانمندی‌های استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: کرمانشاه در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری و صنعت پتانسیل بالایی دارد، اما وقتی نگاهی به آمارها و شاخص‌های توسعه‌ای موجود می‌اندازیم با واقعیت‌های ناخوشایندی مواجه می‌شویم و می‌بینیم به رغم وجود این ظرفیت‌ها، هنوز جایگاه مطلوبی در کشور نداریم.

فدایی عنوان کرد: یک بخش از مشکلات موجود استان و دلیل این‌که چرا با وجود این ظرفیت ها به جایگاه مناسبی از لحاظ شاخص های توسعه ای دست نیافته ایم به درگیری مستقیم هشت ساله استان در طول دوران دفاع مقدس برمی گردد، کرمانشاه در دوران دفاع مقدس درگیر جنگ بود و این تاثیرمنفی بسیاری بر اقتصاد استان گذاشت.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: البته نباید دلیل تمام کاستی های امروز را جنگ تحمیلی بدانیم، زیرا زمان زیادی از آن روزگار می گذرد و اگر طی این سال‌ها مسئولین کشوری توجه مناسبی به کرمانشاه داشتند و مدیران استانی هم با برنامه ریزی دقیق به توسعه استان می پرداختند، مطمئنا امروز شاخص های توسعه در استان وضعیت بهتری داشت.

فدایی ادامه داد: در سنوات اخیر از سوی دولت توجه نسبتا مناسب تری به کرمانشاه شده، اما کافی نیست. به عنوان مثال هنوز مصوبات کلان استان در سفر دوم دولت اجرایی نشده است.

وی گفت: ما نمایندگان استان با تعامل خوب با مسئولین کشوری تلاش می کنیم، زنگار محرومیت را از چهره استان بزداییم، اما تحقق آن نیاز به همراهی و همدلی همه مسئولین استان دارد و همه باید یک دل و همراه به دنبال تحقق توسعه استان باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: در کشور ما ثابت شده برای تحقق خواست ها باید پیگیر بود، لذا از مدیران استان انتظار داریم برای پیشبرد امور توسعه ای استان از طریق وزارتخانه مربوطه کارها را با جدیت دنبال کنند. ما نمایندگان استان نیز آماده ایم برای تحقق این خواست ها با مسئولین کشوری و وزراء رایزنی و چانه زنی کنیم.

فدایی یادآور شد: با وجود ظرفیت ها و استعدادهای فراوان استان، مشکلات موجود نظیر بیکاری شایسته این استان نیست، لذا باید همه دست به دست هم بدهیم تا در آینده ای نه چندان دور کرمانشاه به جایگاه درخورش دست یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet