خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/12 14:07:00
سرویس اقتصادی

نماینده دیروکنگان ازتشکیل جلساتی جهت رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود خبر داد

**نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس با اشاره به حضور در حوزه انتخابیه خود ، تصریح کرد: هفته گذشته برای بررسی و رفع مشکلات سه روستای دیر، کنگان و جم در ۱۲۷ جلسه در حوزه‌های مختلف شرکت کردم و جلسه با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی یکی از مهم‌ترین جلسه‌های هفته گذشته بود.

"عسگر جلالیان" نماینده مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه برای رفع مشکلات منابع طبیعی در حوزه انتخابیه جلسه‌ای در کنگان برگزار شد، تاکید کرد: معاون وزیر جهاد کشاورزی، رییس جهاد کشاورزی استان، مدیر کل منابع طبیعی استان، فرمانداران سه شهرستان دیر، کنگان و جم، شورایاران بخش، شهر  و شهرستان نیز در جلسه حضور داشتند.

وی ادامه داد: این جلسه با حضور 150 نفر از مسئولان استان برگزار شد و بیش از 7 موضوع مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم‌هائی گرفته شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به کمیسیون ماده 56 شهرستان تصریح کرد: با حضور و تاکید معاون وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد کمیسیون ماده 56 که به اختلاف‌های سازمان منابع طبیعی و مردم مرتبط می‌شود، هر چه زودتر کار خود را آغاز و به سرعت بیشتر این اختلاف‌ها را رفع کند.

وی به بحث بعدی این جلسه اشاره کرد و گفت: در خصوص آبخیزداری نیز تصمیم‌هایی در این جلسه گرفته شد، با توجه به خشکسالی در این استان و فقر منابع آبی در سه شهرستان دیر، کنگان و جم، مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی آب‌خیزداری را در این استان و مخصوصا این شهرستان‌ها گسترش دهد تا کشاورزی این منطقه از فقر نجات پیدا کند.

جلالیان با اشاره به مشکلات پلاک‌های مسکونی در حوزه انتخابیه، تصریح کرد: سازمان منابع طبیعی اعلام کرده است که برخی از پلاک‌های مسکونی در دیر، کنگان و جم در حوزه منابع طبیعی است، در نتیجه ساکنان این مناطق که در بافت شهری یا در روستا‎ها قرار دارند باید هرچه زودتر  این مناطق را تخلیه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ساکنان این پلاک‌ها چندین سال در این خانه‌ها زندگی کرده‌اند در خواست شد تا سازمان منابع طبیعی  مجوز سکونت این اهالی را صادر کند.

نماینده مردم کنگان، دیر و جم با بیان اینکه 100 کیلومتر از جاده‌های بین سه شهرستان درخت کاری خواهد شد، ادامه داد: در این جلسه برای رفع چهره خشن و لخت جاده‌های بین این سه شهرستان مقرر شد به فاصله 100 کیلومتر از شهرستان‌ها درختکار شود.

وی افزود: بازخوانی و بازبینی آیین‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌های این سه شهرستان در دستورکار سازمان منابع طبیعی استان قرار گرفت؛ بر این اساس هرچه زودترآیین‌نامه‌هارا مورد بازخوانی قرار خواهند داد.

جلالیان تاکید کرد: علاوه بر بازخوانی در خواست شد آیین‌نامه‌ها و بخش‌نامه‌ها در بازبینی، بومی‌ و محلی شود و براساس شرایط اقلیمی تغییر کند.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اینکه معاون وزیر کشاورزی قول تجهیز اداره‌های منابع طبیعی سه شهرستان را داد، ادامه داد: معاون وزیر جهت رفع مشکلات اداره‌های منابع طبیعی، کنگان، دیر و جم قول مساعد جهت خرید وسیله نقلیه، امکانات مورد نیاز و جذب نیروی انسانی داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet