حلول ماه ربیع الاول
1389/05/12 14:10:00
سرویس سیاسی
نماینده فریمان :

بسترهای اجرایی را برای تحقق اهداف سند چشم انداز آماده کنیم

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه،موانع اجرایی را سد راه تحقق اهداف سند چشم انداز ۲۰ساله عنوان کرد و گفت: باید بسترهای اجرایی را برای تحقق اهداف چشم انداز آماده کنیم .

"سید حسین حسینی"  نماینده مردم فریمان ،سرخس ،احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی " درگفتگو باخانه ملت اظهار داشت : اصولا برنامه های مالی یک ساله و پنج ساله که درنظام اقتصادی  کشور تدوین می شوند باید برشی از سند چشم انداز 20ساله نظام باشند و در راستای عملیاتی کردن آن حرکت کنند .

وی افزود: در تحقیق و تفحص هایی که از برنامه های 5 ساله صورت می گیرد  باید فراز و نشیب های سند چشم انداز  نیزمورد بررسی قرار گیرد . مثلا در تحقیق و تفحص از برنامه چهارم سعی شد محورهایی از سند چشم انداز که در قالب این برنامه گنجانده شده بود مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد  تا ببینیم چقدر از اهداف محقق شده است .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه در عملیاتی کردن اهداف برنامه چهارم در بخش صنعت خوب عمل کرده ایم خاطر نشان کرد : اما متاسفانه در بخش های دیگر چندان عملکرد موفقی نداشته ایم .بنابراین در برنامه پنجم تلاش شد که این نقاط ضعف مرتفع شود.

حسینی موانع اجرایی را مهمترین مانع در تحقق اهداف سند چشم انداز عنوان کرد و گفت : باید بسترهای اجرایی را برای تحقق اهداف فراهم کنیم و دستگاهها را مکلف به حرکت در چارچوب های مشخص شده نماییم.

وی با تاکید بر اینکه هنوز نمی توان مدعی بود که در راستای سند چشم انداز حرکت کرده ایم تصریح کرد :باید مدیران اجرایی خصوصا مدیران رده بالا کشور بیش از پیش بر اجرای این اهداف اهتمام کنند و در اجرای آن براساس واحدهای روز حرکت کنند.یعنی وقتی سیاسیتهای کلی اصل 44 ابلاغ می شود باید برنامه ها و اهداف را در آن چارچوب برنامه ریزی کنیم .

نماینده مردم فریمان ،سرخس ،احمدآباد و رضویه با اشاره به اینکه بحران ها و تحریم های اقتصادی مانع جدی بر سر راه اجرای سند چشم انداز نبوده اند،خاطر نشان کرد : هنر مجلس و دولت در این است که برنامه های حیاتی و مهم را به گونه ای تدوین و تنظیم کنند که کمترین تاثیر را از شرایط جهانی و بین المللی بپذیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet