شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/12 15:39:00
سرویس سیاسی
مرندی:

نقد پذیری برای پیشرفت افراد بسیار موثر است

**علیرضا مرندی داشتن روحیه نقد پذیری را برای پیشرفت افراد بسیار موثر دانست و اعلام کرد: نقد حتی اگر دلسوزانه و از روی دوستی هم نباشد می تواند موثر باشد.

"علیرضا مرندی" نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به ضرورت نقدپذیری همه افراد و مسئولان در جامعه، گفت: انسان ها برای تکامل ذهنی و فکری خود نیار به این دارند که رفتار و اعمالشان نقد شود.

وزیر اسبق بهداشت تصریح کرد: کسانی که غرور و تکبر دارند خود را بی نیاز از نقد دانسته که این اوج جهالت است.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی درعین حال با اظهار اینکه شکستن شخصیت افراد نقد محسوب نمی شود، خاطرنشان کرد: نقد باید دلسوزانه باشد هر چند که نقد اگر دلسوزانه هم نباشد می تواند کمک زیادی به افراد کند.

مرندی برای نمونه به نقدهای که از وی شده اشاره کرد و گفت: هیچ چیزی به اندازه نقدها به من کمک نکرده است، هر چند که گاهی برخی از نقدها حتی از سر دلسوزی و دوستی نبوده اما همان نقدها هم به من کمک زیادی کرده و من سپاسگزار کسانی هستم که این نقد ها را نسبت به  من مطرح کردند.

وزیر اسبق بهداشت با تاکید براینکه نقدها در پیشرفت کارها به وی کمک زیادی کرده است، خاطرنشان کرد: افراد و مسئولان هر چه روحیه نقد داشته باشند خوب است هر چند که ممکن است همه نقدهای مطرح درست نباشد و با کینه و دشمنی مطرح شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بسیار سازنده توصیف کردن نقدهای مطرح برای افراد، تاکید کرد: نقد باید به اعتقادات قلبی افراد تبدیل شود.

مرندی با اشاره به نقشی که نقد درمحبوبیت و مشروعیت یک مسئول می تواند داشته باشد، اظهار کرد:همه مردم رفتارهای مسئولان را می بینند و درباره آن قضاوت می کنند، حال ممکن است درهمان موقع واکنشی نشان ندهند اما در موقع خود مثلا انتخابات نظر خود را درباره آن فرد و یا جریان مشخص اعمال می نمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet