هدر موبایل
1389/05/12 15:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

اوباما جوابی برای سخنان برحق رییس جمهوری ایران ندارد

**عضو هیات رییسه مجلس با مثبت ارزیابی کردن پیشنهاد احمدی نژاد برای گفت‌وگو با رییس جمهور امریکا گفت: اوباما پیشنهاد احمدی نژاد را قبول نمی کند زیرا جوابی برای سخنان برحق رییس جمهوری ایران ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین سبحانی نیا در گفت و گو با ایرنا در مورد پیشنهاد رییس جمهوری برای گفت‌وگو با اوباما اظهار داشت: تا کنون گفت‌وگو میان ایران و آمریکا از طریق واسطه و از راه دور انجام گرفته بود ولی گفت‌وگوی رودررو و صریح دو رییس جمهور ایران و آمریکا که هر یک دارای نظرات مستقل هستند در عرصه بین الملل می تواند دارای آثار مثبت زیادی باشد.

وی افزود: گفت‌وگو میان ایران و آمریکا باید با حفظ اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با یادآوری واکنش رسانه های خارجی نسبت به پیشنهاد روز گذشته رییس جمهوری برای گفت‌وگو با اوباما و با تایید سخنان رییس جمهوری مبنی بر تلاش غرب برای مقصر جلوه دادن ایران در شکست های پی در پی در عراق و افغانستان گفت: بی تدبیری فرزندان کاخ سفید در عرصه سیاست خارجی و ناکامی های روزافزون در عراق و افغانستان و همچنین ناتوانی در بیرون آمدن از منجلات به وجود آمده در این دو کشور باعث شده که آمریکا اشتباهات خود را به گردن ایران بیندازد.

سبحانی نیا با مثبت ارزیابی کردن همایش هایی مانند همایش ایرانیان مقیم خارج از کشور اظهار داشت: حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در موطن اصلی شان امری مثبت است که علقه ایرانیان را با سرزمین اجدادی شان بیشتر می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در تهران را نوعی ارزآوری به داخل کشور دانست و خاطرنشان کرد امیدوارم اطلاع رسانی خوبی به ایرانیان مقیم خارج کشور در مورد تلاش دولت و مجلس در راستای سازندگی کشور انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet