ایام محرم 1398
1389/05/12 16:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زمانی:

تهدیدهای غرب عاملی برای انجام مذاکره با ایران نخواهد شد

**نماینده مردم کنگاور در مجلس، گفت: در ۳۱ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که اگر دشمنان بخواهند با تهدید و تحریم نظام را مجبور به انجام کاری کنند، موفق نخواهند شد همانطور که تاکنون نیز موفق نشده‌اند.

سید جواد زمانی نماینده مردم کنگاور در مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه اعمال تحریم و تهدید علیه ایران، نخواهد توانست ما را به اجبار سر میز مذاکره بنشاند، گفت: اصل مذاکره برای حل مشکلات است و اگر زور پشت آن باشد دیگر نام آن گفت‌وگوی دوجانبه نیست.

وی با بیان اینکه مطرح کردن تهدید در کنار مذاکره کاری متناقض است، افزود: وقتی دو طرف با هم مذاکره می‌کنند یعنی به مشکلاتی برخورده و سعی در حل آن دارند و در نتیجه به حرفی عمل خواهند کرد که درست است.

نماینده مردم کنگاور در مجلس با تأکید بر اینکه باید دید کسانی که می‌خواهند با تهدید و تحریم ایران را بر سر میز مذاکره بنشانند موفق خواهند شد یا نه، اظهارداشت: در 31 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که اگر دشمنان بخواهند با تهدید و تحریم نظام را مجبور به انجام کاری کنند موفق نخواهند شد همانطور که تاکنون نیز موفق نشده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر کشورهای غربی خواستار تعامل با جمهوری اسلامی هستند باید قبول کنند راه را تاکنون اشتباه رفته و به مسیر اصلی و درست برگردند.

این عضو حزب مؤتلفه در ادامه با بیان اینکه رؤسای جمهور کشورهای غربی سیاست‌های آمریکا را دنبال کرده تا با این کشور همخوانی داشته باشند، تأکید کرد: دولتمردان اروپایی که دم از منافع ملی کشور خود می‌زنند چرا همیشه منافع ملی را فدای تصمیمات آمریکا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا نیز تصمیمات ایالات متحده را کامل و یا با تغییرات جزیی دنبال می‌کند، تصریح کرد: سیاست‌های ایران که حفظ کرامت و ارزش‌های انسان‌ها را مد نظر قرار می‌دهد مورد تأیید اتحادیه اروپا نبوده و به این دلیل که با این سیاست‌هایشان مغایر است با آمریکا همراه شده‌اند.

نماینده مردم کنگاور در مجلس گفت: اگر چه تحریم‌ها مشکلات خاص خود را به دنبال خواهد داشت اما در هر مسئله‌ای باید دو جنبه را در نظر گرفته و سود و زیان آن را در کفه‌های ترازو قرار دهیم تا معلوم شود کدام سنگین‌تر است.

وی خاطرنشان کرد: اگر این محدودیت‌ها نبود ما به انرژی هسته‌ای دست پیدا نکرده و برای رفع این نیاز باید آن را با صرف هزینه‌های بسیار از کشورهای دیگر می‌خریدیم.

این عضو حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: آمریکا و کشورهای غربی خود را نیز تحریم کرده‌اند زیرا آنها به منابع خدادادی ما نیاز داشته و برای تأمین منافع خود باید به کیفیت‌های کمتری در تهیه این نیازها اکتفا کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet