شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/12 18:43:00
سرویس سیاسی
تجری در گفت وگو با خانه ملت:

پیشرفته‌ترین حقوق انسان‌ها حقوق بشر اسلامی است

**نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: اسلام به معنای واقعی به حقوق بشر توجه دارد و پیشرفته ترین حقوق انسانها حقوق بشر اسلامی است.

"فرهاد تجری" نماینده قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامگذاری 14 مرداد بعنوان روز حقوق بشر اسلامی  گفت: حقوق بشر اسلامی بر گرفته از دین مبین اسلام است و در این مکتب مفاهیمی همچون آزادی، عدالت، برابری، برادری، اصل برائت، صلح و.. وجود دارد که در واقع برای حقوق انسانهاست و انسان را به سرمنزله کمال که همان سعادت دنیوی و اخروی است می رساند.

وی با بیان اینکه این مفاهیم در سیره پیامبر اسلام و تاریخ اسلام و حاکمیت اسلامی ریشه دارد، افزود: امروز کشورهای غربی که از آزادی و حقوق انسانها دم می زنند بیشتر مفاهیم خود را از مکتب اسلام گرفتند و از آن بعنوان یک چماق برای کشورهای دیگر استفاده می کنند و در واقع با سرقت مفاهیم مذکور برای خود حقوق شهروندی درست کردند.

نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به نقص حقوق بشر در این جوامع اشاره و تاکید کرد: زورگویی، سانسور خبری، شنود مکالمات تلفنی، ورود به حریم خصوصی افراد، رسیدن به اهداف با هر وسیله ای، بی توجهی به کرامت انسانی، منفعت طلبی، تجاوز و استعمار نتیجه حقوق مورد ادعای غربیهاست.

تجری گفت: در آمریکا و کشورهای غربی شاهد بدترین نقض حقوق بشر هستیم. آنان از تروریست و آدم رباها حمایت ودرواقع حقوق بشر را زیر چکمه های خوله می کنند و وقتی یک خبرنگار درخصوص عملکردشان از  آنان سوال کند او را خانه نشین و از حقوقش محروم می کنند.

وی افزود: حقوق بشر اسلامی برگرفته از وحی است که به نیازها و خواسته های انسان توجه دارد اما حقوق مورد ادعای غربیها ناقض و ابتر است که با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet