ایام محرم 1398
1389/05/12 18:48:00
سرویس اقتصادی
عیسی جعفری:

قانون تعرفه واردات اجرا نمی‌شود

**نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار با اشاره به واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی، تاکید کرد: با وجود اینکه مجلس جهت جلوگیری از واردات قانونی وضع کرده است، اما از سوی دستگاه‌های اجرایی رعایت نمی‌شود.

"عیسی جعفری" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه عدم اجرای قانون عامل اصلی واردات بی‌رویه کالاها است، تصریح کرد: مجلس برای رفع این موضوع قانونی تصویب کرد تا تعرفه‌های کالاهای وارداتی افزایش یابد، متاسفانه دستگاه‌های اجرایی به آن عمل نکرده‌اند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی ادامه داد: علاوه بر کم بودن مبلغ تعرفه‌های بازرگانی با مسئله قاچاق کالا نیز روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه قاچاق کالاها محدود و از موازین غیر رسمی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: با توجه به حجم بالای کالاهای قاچاق در بازار این طور استنباط می‌شود که محصولات خارجی از راه‌های قانونی با حجم بالا به داخل راه پیدا می‌کنند.

جعفری با اشاره به اینکه باید بر مسیرهای قاچاق نظارت بیشتری صورت گیرد، افزود: این محصولات از بنادر و اسکله‌ها  وارد می‌شود، با نظارت بیشتر بر این مسیرها و افزایش تعرفه بازرگانی به راحتی می‌توان این مشکلات را بر طرف کرد.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار تاکید کرد: برای رونق کار کشاورزان و در کل تولیدکنندگان داخلی لازم است، وزارتخانه‌های مربوطه هزینه تولیدات را کاهش دهند تا قیمت تمام شده برای هر محصول کاهش یابد.

وی ادامه داد: با کاهش قیمت تمام شده کالای با کیفیت ایرانی، محصولات داخلی می‌توانند از لحاظ قیمت و کیفیت با کالاهای وارداتی رقابت کند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد: اگر قرار باشد این روند همچنان ادامه داشته باشد و وزارتخانه‌ها اقدام لازم برای رفع واردات بی‌رویه انجام ندهند، مجلس وزرا را برای توضیح و عدم اجرای قانون به مجلس دعوت خواهد کرد.

وی ادامه داد: مسئولان هرچه سریع‌تر جلوی واردات را بگیرند تا پیش از این شاهد ضربه خوردن به تولیدات داخلی به خصوص بخش کشاورزی نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet