شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/12 18:58:00
سرویس فرهنگی
قاضی زاده تاکید کرد:

توجه به سلامت و انسان سالم محور برنامه پنجم توسعه

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در صورت تصویب نهایی مجلس موضوع سلامت و انسان سالم در برنامه پنجم توسعه به عنوان یک اصل مهم و قابل اجرا مدنظر قرار می‌گیرد.

"امیرحسین قاضی زاده"در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت: در سیاست های ابلاغی رهبر انقلاب به موضوع سلامت و انسان سالم توجه ویژه ای مبذول شده و براین اساس مقوله سلامت به صورت ویژه مدنظر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: یکی از جنبه های توجه به انسان سالم و سلامت به معنی این خواهد بود که تاثیر آثار پروژه های عمرانی بر روی سلامت رصد شود و در صورت تصویب شورای عالی سلامت قابلیت اجرایی یابد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی علاوه بر تصویب شورای عالی سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وظیفه دیده بانی درخصوص توسعه شهری را به عهده خواهد داشت.

وی درخصوص ضرورت دیده بانی وزارت بهداشت در توسعه شهری گفت: اگر دیده بانی وزارت بهداشت و درمان در توسعه شهری به عنوان یک اولویت مدنظر قرار می گرفت ما شاهد مباحث مربوط به آلودگی آب و هوای تهران نبودیم.

وی یادآور شد: وقوع برخی مسایل و بحران در شهری که ظرفیت 2 تا 3 میلیون نفر را داراست ولی در آن 13 میلیون نفر سکنی برمی گزینند با توجه به محدودیت منابع و...طبیعی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: با تصویب این قانون مشکلات زیست محیطی به نحو موثری کاهش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet