شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/12 19:09:00
سرویس سیاسی

انتقاد رییس پارلمان ارمنستان از ناتو

** رییس پارلمان ارمنستان در نامه ای به رییس مجمع پارلمانی ناتو، از اقدام یکسویه ناتو در برگزاری جلسات مشورتی برای حل مسئله قره باغ بدون حضور کشورش، انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، رییس پارلمان ارمنستان در نامه ای برای "جان تانر" رییس مجمع پارلمانی ناتو، از عملکرد ناتو در زمینه منطقه خودمختار قره باغ، انتقاد کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: "هویک آبراهامیان"، در این نامه آورده  است: برای ارمنستان، تعجب برانگیز است که جلسه های مشورتی ناتو در مورد منطقه قره باغ، بدون مشورت و حضور مسئولین ارمنی، در مجمع پارلمانی ناتو صورت گرفته شده است.

رییس مجلس ملی ارمنستان یادآوری نموده است که روند مذاکرات جهت حل درگیری قره باغ تحت نظارت گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا صورت می گیرد.

 وی این گونه ادامه داده است: به اعتقاد ما، با توجه به محرمانه بودن، حساس بودن و ویژگی های مذاکرات، اتخاذ تصمیماتی خارج از فرمات گروه مینسک، خطر بزرگی برای روند مذاکرات است. بنابراین، هر گونه ابتکار برای حل مناقشه قره باغ کوهستانی نیاز به مشورت قبلی ارمنستان و روسای گروه مینسک دارد.

"هویک آبراهامیان" همزمان یادآوری کرده است که ایالات متحده آمریکا و فرانسه هر دو از اعضای ناتو هستند.

منطقه کوهستانی مورد مناقشه "قره باغ"، که مورد تنش بین آذربایجان و ارمنستان است و اخیرا دولت آذربایجان برای بررسی مسئله قره باغ کوهستانی در قالب های مختلف بین المللی بیانیه منشتر کرده  و با اعضای ناتو بدون حضور ارمنستان، جلسات مشورتی برگزار کرده است که ارمنستان این امر را دخالت ناتو در مسئله مناقشه انگیز مربوط به خود می داند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet