هدر موبایل
1389/05/13 08:32:00
سرویس اقتصادی
نایب رییس کمیسیون انرژی:

طرح اساس نامه شرکت ملی نفت تقابل بادولت نیست

**نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس وظیفه دارد طرح اساس نامه شرکت ملی نفت را تهیه و برای تصویب آماده کند و پس از تعطیلات آن در صحن علنی مطرح خواهد شد.

"عبدالله کعبی" نماینده آبادان ونائب رئیس کمیسیون انرژی درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص تهیه اساس نامه شرکت ملی نفت گفت:به شدت پی گیر طرح اساس نامه شرکت ملی نفت و بردن آن به صحن علنی مجلس هستیم.
وی با تاکید بر این که معتقدیم دولت های گذشته و فعلی در قضیه اساس نامه کوتاهی کرده اند گفت:مجلس وظیفه خود می داند  علی رغم این که برنامه های 5 ساله ، دولت ها را ملزم به تهیه و تنظیم اساس نامه کرده است  ودولت ها تا به حال این اساس نامه را ارائه نداده اند ،مجلس وظیفه خود می داند که این اساس نامه  را طرح کند.
کعبی با تاکید بر این که اساس نامه با همفکری کارشناسان دولت تهیه شده و به هیچ وجه بحث تقابل با دولت در آن مطرح نیست تصریح کرد: مجلس به همراه کارشناسان وزارت نفت و مرکز پژوهش های مجلس و همچنین اعضای کمیسیون انرژی، طرح اساس  نامه وزارت نفت را آماده کرده اند.
نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد:بحث ما قانونمند کردن برخی از رویه ها است که دولت نمی خواهد به آن تن دهد و البته مجلس با هیچ دولتی مخالفتی  ندارد.
این نماینده مجلس تاکید کرد:وظیفه ما تسهیل و روان سازی کار دولت ها در چارچوب قانون است.
وی گفت:وزارت نفت اساس نامه را تدوین و آن را به دولت ارائه کرده ولی دولت هنوز آن را مصوب و به مجلس ارائه نکرده است .
نماینده آبادان افزود:تا به حال دولت تعدادی از مصوباتش را به مجلس ارائه نکرده است درحالی که ملزم می باشد هر موادی که در دولت مصوب می شود جهت تایید یااصلاح به مجلس ارائه دهد و این  اساس نامه نیز یکی از این موارد است
کعبی ادامه داد:به نظر من دولت ها در این زمینه کوتاهی کرده اند و مجلس کاری را که دولت باید می کرده  انجام داده است.
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت:طرح اساس نامه یک طرح قانونی است  و مجلس به دلیل عدم ارائه این اساس نامه توسط دولت ها، خودش دست به کار شده است.
وی با انتقاد از عدم ارائه این اساس نامه در مهلت قانونی تصریح کرد:دولت خودش را مدعی قانون مداری می داند و ما هم تحمل کردیم که خودش این اساس نامه را ارائه کند اما این اتفاق نیفتاد.
وی افزود:در حال حاضر اساس نامه نفت در کمیسیون آماده است و انشاالله پس از تعطیلات  مجلس به صحن ارائه می شود.سعی می کنیم با امضای جمعی از نمایندگان این اساس نامه را سریعتر برای قرار گرفتن در نوبت به صحن علنی برسانیم.
کعبی ادامه داد:رییس مجلس نیز پیگیر این اساس نامه هستند و بارها این مسئله را مورد توجه قرار داده اند و کمیسیون نیز در جلسات با آقای لاریجانی گزارش روند تهیه این اساس نامه را داده است.
 عضو کمسیون انرژی مجلس افزود:این مسئله ای است که تا به حال مغفول باقی مانده بود و اگرقوانین 5 ساله پس از انقلاب را مطالعه کنیم متوجه می شویم که اساس نامه یکی از مهمترین خواسته های این قوانین  بوده که تا به حال این کار انجام نشده است.
وی تاکید کرد:یکی از اولویت های جدی ما طرح اساس نامه شرکت ملی نفت است

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet