هدر موبایل
1389/05/13 08:38:33
سرویس سیاسی
حسین ابراهیمی:

آمریکا در برابر ایران سردرگم شده است

**نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اظهارات اخیر "جان کری" در خصوص ایران اظهار داشت: این اظهارات آمریکایی‌ها صرفا تغییر تاکتیک آنهاست و آنها در قبال ایران دچار نوعی سردرگمی شده‌اند.

"حسین ابراهیمی" نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت، درخصوص اظهارات اخیر جان کری مبنی بر استفاده آمریکا از نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات منطقه به‌ویژه افغانستان اظهار داشت: سیاست‌های کلی آمریکایی‌ها در قبال ایران قابل تغییر نیست.

وی با بیان اینکه تنها تاکتیک‌های آمریکایی‌ها بنا به منافعشان قابل تغییر است، افزود: روی کار آمدن افراد جدید در آمریکا مانند رئیس جمهور نیز باعث تغییر سیاست‌های کلان آنها نمی‌شود و اهداف همه آنها ثابت و از پیش مشخص شده است، تنها تاکتیک‌های آنهاست که بنا به مقتضیاتشان تغییر می کند.

نماینده بیرجند در مجلس به شرایط نامساعد و بحرانی آمریکا در عراق به ویژه در افغانستان اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون ملت افغانستان مقابل آمریکایی‌ها ایستاده اند. آمریکایی‌ها علیرغم هزینه‌های هنگفتی که در این کشور کرده‌اند نتوانستند شرایط مساعد را در این کشور برقرار کنند و روز به روز شرایط آنها در افغانستان بحرانی‌تر و نامساعدتر می‌شود.

ابراهیمی‌ادامه داد: آمریکایی‌ها به افغانستان وعده مبارزه با تروریست، مواد مخدر، برقراری امنیت و بازسازی این کشور را دادند اما دیدیم که عکس این وعده‌ها اتفاق افتاد و  تروریسم و مواد مخدر در افغانستان افزایش چشم گیری داشته و اوضاع امنیتی در این کشور روز به روز نامساعد و بحرانی می‌شود و به‌جای بازسازی افغانستان آنها این کشور را تخریب کرده‌اند، این نشان‌دهنده آن است که آمریکا در باتلاق آمریکا گرفتار شده و به بن بست کامل رسیده است.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بن بست رسیدن آمریکا در افغانستان و منطقه عنوان کرد: آمریکایی‌ها چاره‌ای ندارند جز اینکه از قدرت‌های منطقه استفاده کنند و قدرت برتر منطقه جمهوری اسلامی ایران است و در این خصوص تردید نیست.

وی گفت: با توجه به نفوذی که ایران در افغانستان دارد بی‌شک آمریکا و ناتو به کمک‌های ایران نیاز مبرم دارند.

ابراهیمی وحدت میان مردم و رهبر و نظام را مورد اشاره قرار دارد و تاکید کرد: این انسجام و وحدت میان مردم و نظام باعث ایجاد قدرتی خلل‌ناپذیر و تبدیل ایران به قدرتی بلامنازع در منطقه و جهان شده است و آمریکا برای حل مشکلاتش در افغانستان نیازمند این قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مواضع دوگانه آمریکا در قبال ایران اشاره کرد و گفت:آنها یک مرتبه ژست قدرتمندانه به خود می‌گیرند و نتیجه نمی‌گیرند، سپس قطعنامه صادر می‌کنند و اروپایی‌ها را نیز مجبور به اعمال تحریم علیه ایران می‌کنند اما نتیجه‌ای عایدشان نمی‌شود، حتی از طریق مجلس خود به اسرائیل اجازه حمله به جمهوری اسلامی‌ایران را می‌دهند اما باز هم نتیجه‌ای نمی‌گیرند.

وی افزود: این مواضع و اقدامات آمریکا به کسی شباهت دارد که آتش گرفته و جلوی راهش را نمی‌بیند و سعی در نجات خود دارد.

ابراهیمی همچنین گفت: مشکلات و بحرانی که آمریکا در افغانستان بوجود آورده، آنان را احاطه کرده و راه نجاتی برایشان پیدا نمی‌شود و به بن‌بست کامل رسیده‌اند و بر این اساس نمی‌توانند تصمیم مدبرانه‌ای اتخاذ کنند و تمامی تصمیمات و مواضع آنها لحظه‌ای است.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به آمادگی ایران برای گفت‌وگوی منطقی و مذاکره و همچنین آمادگی برای مقابله با هر گونه تهاجم و حمله نظامی اشاره کرد و عنوان داشت: آمریکا نمی‌تواند در برابر ایران موضعی منطقی و درست اتخاذ کند.

وی افزود: رئیس‌جمهور اسلامی ایران پیشنهاد مذاکره رو در رو با اوباما با حضور رسانه‌ها را مطرح کرده است بنابراین ما از مذاکره ابایی نداریم و رسماً این موضوع را اعلام کرده‌ایم. همچنین درخصوص اجازه آمریکا به رژیم صهیونیستی در جهت حمله نظامی به ایران ما آماده‌ایم برای مقابله با هر گونه تعرض و دست‌درازی به خاک کشور قاطعانه در برابر آنها بایستیم؛ بنابراین آنها در قبال ایران دچار نوعی سردرگمی شده‌اند و دچار اتخاذ تصمیمات و مواضع دوگانه شده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet