شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/13 08:46:00
سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون برنامه وبودجه ومحاسبات:

جلوگیری ازورودکالاهای کشورهای تحریم کننده آن کشورهارا سرعقل می آورد

**موسی الرضاثروتی گفت:برای مقابله باکشورهای استعمارگر روش هایی ازقبیل، عدم خرید کالاهایشان و ممانعت از ورودشان، گرچه مشکلاتی را ایجاد می کند ولی می تواند آنها را بر سر عقل آورد.

"موسی الرضا ثروتی" نماینده مردم بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص تحریم ایران به خبرنگار خانه ملت، اذعان داشت:کشورما دارای اصولی است که به آن پایبند است.

وی ادامه داد: تاکنون مشاهده شده که آمریکا و متحدانش اصل NPT را رعایت نکرده اند چرا که استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق همه اعضای NPT است.

ثروتی افزود: جمهوری اسلامی ایران براساس پایبندی به اصول NPT، تنها فعالیت های صلح آمیز هسته ای را انجام می دهد که متاسفانه کشورهای غربی بر خلاف معاهده NPT خواستار استفاده از این انرژی به تنهایی هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد:کشورهای غربی برای جلوگیری از بهره مندی ما از انرژی صلح آمیز هسته ای، تحریم ها و مشکلاتی را برای ما ایجاد می کنند که ما به هیچ وجه زیر بار حرف زور این کشورها نخواهیم رفت.

وی افزود: مردم و دولت و مجلس ما در مقابل خواسته های نابجای این قدرت ها مقاومت خواهند کرد.

ثروتی بیان کرد: این قدرت های استعماری خاصیت و ویژگی خود را از دست داده اند چرا که ملت های دیگر به هیچ عنوان سر تسلیم در مقابل آنها پایین نمی آورند.

نماینده مردم بجنورد خاطر نشان ساخت: اگر چه این تحریم ها مشکلاتی را برای ما به وجود می آورد ولی ما هم برای این کشورها مشکلاتی به وجود خواهیم آورد.

وی افزود: همه کشورهای دنیا در مبادلات اقتصادی به یکدیگر نیازمند هستند و کشورهای تحریم کننده ایران نیز خواهان فروش محصولاتشان به ما هستند و ما هم با سرباز زدن از خرید کالاهایشان باعث متضرر شدن آنها خواهیم شد.

ثروتی با بیان این مطلب که ما سالیانه 70 میلیارد دلار واردات داریم، بیان کرد: بسیاری از کشورها خواهان انجام واردات به ایران هستند و کشور ما نیز با جلوگیری از واردات کشورهای تحریم کننده، با خواسته هایشان مقابله خواهد کرد.

وی یادآور شد:برای مقابله با کشورهای استعمارگر روش هایی از قبیل، عدم خرید کالاهایشان و ممانعت از ورودشان، گرچه مشکلاتی را ایجاد می کند ولی می تواند آنها را بر سر عقل آورد.

وی در خصوص استفاده از یورو در معاملات سوختی، گفت: ما آزادیم که در معاملاتمان از دلار، یورو، یوهان و یا هر ارز دیگری استفاده کنیم و بنا به مصلحت و موقعیت موجود تصمیمات لازم را خواهیم گرفت.

ثروتی در خاتمه افزود: ما به هر روشی مقابله خواهیم کرد تا آمریکا و همراهانش در برابر ما به زانو در آیند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet