هدر موبایل
1389/05/13 09:03:00
سرویس سیاسی
امیدوار رضایی:

ادامه‌ روند عدم ابلاغ قوانین به صلاح کشور نیست

**یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ چند قانون توسط رئیس مجلس به روزنامه‌ رسمی در پی ابلاغ نکردن این قوانین توسط رئیس جمهور به دستگاه‌ها، عنوان کرد: ادامه روند عدم ابلاغ قوانین به صلاح کشور نیست.

"امیدوار رضایی میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اعتقاد به اینکه در شرایط کنونی که آمریکا و برخی کشورهای دیگر با ما در تخاصم بوده و در پی اعمال برخی تحریم‌ها و فشارها علیه کشورمان هستند ادامه‌ این روند به صلاح کشور نیست ادامه داد: این قضیه همچنین به ضرر دولت و مجلس تمام خواهد شد.

نماینده مسجد سلیمان، لالی و هفت گل در مجلس بابیان اینکه بسیاری از این اختلافات پیش‌آمده باید با گفت‌وگو در جلسات خصوصی‌تر حل شود تصریح کرد: با گذشت، تحمل، صبر و حوصله بسیاری از این اختلافات که بعضاً هم طبیعی است قابل رفع است کمااینکه در این شرایط باید مراقب باشیم که علامتی به بیرون ندهیم تا آنها احساس کنند این اختلافات آنقدر جدی است که دشمن می‌تواند به راحتی طمع کرده و به اهدافش برای ضربه زدن به ما برسد.

رضایی با تاکید بر تصویب درست قوانین از سوی مجلس و بررسی درست آنها توسط شورای نگهبان و البته اجرای دقیق‌تر این قوانین توسط دولت گفت: اگر احیاناً دستگاه اجرایی ایرادی در یک قانون می‌بیند می‌تواند لایحه‌ دیگری را برای اصلاح آن قانون به مجلس بفرستد کمااینکه بارها هم دیده‌ایم که یک قانون چندین بار اصلاح شده است.

این عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در شرایط فعلی کشور وحدت بین مردم و مسئولان با یکدیگر را رمز موفقیت کشور دانست و تصریح کرد:‌ طبیعتاً در شرایط کنونی اصلا ادامه این روند به صلاح نیست.

رضایی گفت: البته مجلس باید با پیگیری جدی‌تر، راهکارهای متعدد قانونی مثل تذکر و سوال را که برایش وجود دارد طی کرده و یا در جلسات غیرعلنی از دولت و مسوولان آن بخواهد که حضور پیدا کرده و این مسائل را بدون آنکه خیلی بزرگ شده و به جاهای باریک‌تر کشیده شود حل کنند.

این عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر تصویب قوانین کمتر اما پخته‌تر در مجلس گفـت: دولت نیز باید قانون را حتی اگر از نظرش اشکال دارد به درستی و دقیق اجرا کند.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد:‌ در نظام دموکراسی و مردم‌سالاری باید هر نهادی در جای خود محترم شمرده شده و زیر سایه اصول  نظام همه اختلافات حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet