هدر اصلی
1389/05/13 09:38:00
سرویس اقتصادی
حسینی دولت آبادی:

ضرورتی برای استفاده ازیورودرمبادلات سوختی نداریم

**عضوکمیسیون انرژی گفت:برای انجام مبادلات سوختی ملزم به استفاده ازیورو نیستیم و می توانیم باارزهای دیگران مبادلات راانجام دهیم.

"سید محمود حسینی دولت آبادی" عضو کمیسیون انرژی و نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در خصوص چگونگی بازار مبادلات کالا با کشورهای دیگر در شرایط تحریم به خبرنگار خانه ملت گفت: با توجه به این امر که جهان به دنبال توسعه اقتصادی است و رکود اقتصادی نیز بر بازار جهان حاکمیت می کند لذا کشورهای دنیا به دنبال مشتری برای عرضه کالاهای خود هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشورهای صادر کننده کالا برای فروش محصولات خود از یکدیگر سبقت می گیرند و به همین لحاظ تحریم ها از سوی چند کشور محدود اثر خاصی را بر جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت چرا که به راحتی می توان کالای کشور دیگری را جایگزین محصول کشور تحریم کننده کرد.

حسینی یادآور شد: از طرفی ما نیز باید تلاش کنیم که نیازهای اساسی و اصلی کشور را در داخل تامین کنیم و با تولید محصولات مورد احتیاج کشور در داخل از نیازمندی به کشورهای دیگر جلوگیری کنیم.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: کشورهایی که ارائه برخی از کالاها را به ایران مورد تحریم قرار می دهند، مسلما کالاهای دیگری نیز به کشور ما صادر می کنند که ما نیز باید با جلوگیری از ورود این کالاها در عملی متقابل این کشورها را مورد تحریم قرار دهیم.

وی افزود: قطعا مردم آگاه ما نیز با عدم خریداری کالاهای وارداتی کشورهای تحریم کننده ایران جواب خوبی به این کشورها خواهند داد.

حسینی در خاتمه بیان کرد: در انجام مبادلات سوختی نیز ضرورتی برای استفاده از یورو در کار نیسیت چرا که ما می توانیم مبادلات سوختی خود را با ارزهای مختلفی انجام دهیم و کشورهای اروپایی نیز نمی توانند از این طریق تهدیدی برای ما محسوب شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet