شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/13 10:33:00
سرویس سیاسی
جلالی:

نباید از مفاهیم ارزشمند حقوق بشر استفاده ابزاری کرد

** سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و رئیس فراکسیون حزب لیبرال دمکرات مجلس فدرال آلمان با کاظم جلالی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، تقویت روابط دوجانبه به ویژه همکاری‌های پارلمانی، موضوع هسته‌ای ایران و تحولات منطقه از جمله افغانستان و حقوق بشر از مهمترین محورهای گفت‌وگو و تبادل‌نظر در این دیدار بود.

"کاظم جلالی" نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با تاکید بر نقش مهم مجالس در تقویت و گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون و همچنین افزایش شناخت و درک واقعیت‌ها و مواضع طرفین، افزود: ارتباطات پارلمانی ایران و آلمان تاکنون حلقه‌ مهمی از پیوندهای دوستانه فیمابین بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هسته‌ای ایران و عدم پایبندی کشورهای غربی به تعهدات خود در طول سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در چارچوب قوانین و مقررات بین‌المللی و معاهده‌ NPT به فعالیت صلح‌آمیز هسته‌ای خود پرداخته و گزارشات متعدد آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز همیشه گواهی بر این امر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به بیانیه‌ تهران و صدور قطعنامه‌ اخیر علیه کشورمان تاکید کرد: قطعنامه‌ اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران غیرحقوقی و غیرعادلانه است و تاثیری در اراده‌ ملت ایران برای تداوم مسیر رشد و شکوفائی علمی، صنعتی و اقتصادی کشورمان ندارد.

وی گفت‌وگو و مذاکره را تنها راه‌حل موضوع هسته‌ای ایران دانست.

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که موضوع حقوق بشر همواره دست‌آویزی برای اعمال فشار به کشورهای مستقل و غیروابسته از سوی غرب بوده است، خاطر نشان کرد: نباید از مفاهیم ارزشمند حقوق بشر استفاده ابزاری کرد.

این گزارش می افزاید:در ادامه‌ این دیدار سخنگوی کمیسیون سیاست خارجی و رئیس فراکسیون حزب لیبرال دمکرات مجلس فدرال آلمان بر اهمیت تداوم همکاری‌های مجالس دو کشور تاکید کرد و با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران، افزود: استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای حق مسلم همه ملت‌ها است.

وی مسئله‌ مهم در موضوع هسته‌ای ایران را عدم اعتماد طرفین به یکدیگر دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات خاورمیانه و بحران غزه اشاره کرد و افزود: پارلمان آلمان قطعنامه‌ای را در جهت ضرورت کمک به مردم غزه به تصویب رسانده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet