شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/13 11:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس در آستانه اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها:

با باز توزیع صحیح یارانه‌ها قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تمهیدات دولت و مجلس در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه اظهار داشتند: دولت زمینه سازی های لازم برای اجرای دقیق و صحیح این قانون را فراهم کرده و تمهیدات ویژه ای را جهت جلوگیری از افزایش قیمت کالاهای اساسی، تعیین نرخ حامل های انرژی و نحوه توزیع مستقیم یارانه ها اندیشیده است، لذا مردم با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها طعم واقعی عدالت اقتصادی را خواهند چشیید.

*با باز توزیع صحیح یارانه ها قدرت خرید مردم افزایش می یابد

در همین ارتباط عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در اوایل مهر ماه گفت: با باز توزیع صحیح یارانه ها و اجرای صحیح قانون هدفمندسازی قدرت خرید مردم نه تنها کاهش نیافته بلکه قدرت خرید اقشار محروم جامعه نیز به میزان چشم گیری افزایش می یابد.

یوسف نجفی،نماینده مردم عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با باز توزیع صحیح درآمدهای حاصل از اجرایی شدن قانون هدفمند سازی یارانه ها قدرت خرید مردم کاهش نمی یابد، گفت: نگرانی های موجود از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها ناشی از ناشناخته بودن این قانون است در صورتی که اجرای صحیح این قانون موجب توسعه عدالت اقتصادی در کشور می شود.

وی با بیان اینکه دولت گام های مؤثری برای اجرای کامل و صحیح این قانون برداشته است، اظهار داشت: تمام مراحل مقدماتی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها طی شده است، لذا امیدواریم با اجرای این قانون گام مؤثری در راستای اصلاح الگوی مصرف در کشور برداشته شود.

نجفی خاطرنشان کرد: با حذف یارانه ها و افزایش قیمت ها تغییراتی از سطح عمومی جامعه رخ خواهد داد که با اطلاع رسانی درست به مردم و فرهنگ اصلاح الگوی مصرف عملاً تغییر خاصی در اقتصاد خانوارها به وجود نخواهد آمد.

 

*صندوق تأمین اجتماعی مسئول باز توزیع مستقیم 50 درصد از درآمدهای حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها شناخته شد

در ادامه نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نقش کلیدی صندوق تأمین اجتماعی در هدفمند کردن یارانه ها گفت: با اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه،صندوق تأمین اجتماعی همه اقشار کم درآمد و نیازمند جامعه را که تحت هیچ بیمه ای نیستند زیر چتر حمایتی خود قرار می دهد.

هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به نقش محوری و کلیدی صندوق تأمین اجتماعی در هدفمند کردن یارانه ها افزود: نقش صندوق تأمین اجتماعی در پروژه عظیم هدفمند کردن یارانه ها،نقش محوری و کلیدی است چرا که این صندوق وابسته به وزارت رفاه بوده و مسئول باز توزیع درآمد 50 درصدی حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها می باشد.

نایب رئیس دوم کمیسیون اجتماعی خاطرنشان کرد: صندوق تأمین اجتماعی حدود 30 میلیون نفر را تحت پوشش قرار داده و به سادگی می تواند افراد نیازمند را شناسایی کند تا تحت بیمه این صندوق قرار گیرند.

وی همچنین اذعان داشت: در جهت اجرای اصل 29 قانون اساسی صندوق تأمین اجتماعی در تلاش است تا اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه را که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

مقدسی در ادامه تصریح کرد: لایحه هدفمند کردن یارانه ها،لایحه ای حمایتی است که با هدف رفع تبعیض و توزیع عادلانه ثروت عمومی در میان اقشار محروم و کم درآمد جامعه و کاهش فاصله طبقاتی در آستانه اجرا است.

 

قیمت کالاهای اساسی با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها ثابت می ماند

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه نیز در همین ارتباط ،گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده توسط دولت و مجلس و جلسات ویژه کمیسیون بودجه با وزارت بازرگانی،با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها قیمت کالاهای اساسی ثابت خواهد ماند و تغییری نمی کند.

علیرضا منادی سفیدان،نماینده تبریز و اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز اجرایی قانون هدفمند کردن یارانه ها گفت: طی جلسات ویژه کمیسیون برنامه و بودجه با وزیر بازرگانی تمهیدات لازم در خصوص ثابت ماندن قیمت کالاهای اساسی در زمان اجرا شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها،افزایش قیمت وجود نخواهد داشت، افزود: دولت و مجلس با تشکیل جلسات متعدد راهکارهای ایجاد ثبات در قیمت کالاهای اساسی را بررسی کرده اند لذا افزایش قیمت ها درپی اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها در کشور بعید و دور از ذهن است.

 

نرخ حامل های انرژی بر اساس بنیه اقتصادی مردم تعیین می شود

عضو کمیسیون انرژی نیز با اشاره به روند افزایش نرخ حامل های انرژی در راستای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها گفت:‌ نرخ حامل های انرژی به صورت پلکانی طی پنج سال واقعی خواهد شد و تعیین آن رابطه مستقیمی با بنیه اقتصادی مردم دارد.

اسدالله قره خانی الوستانی نماینده مردم علی آباد کتول افزود: در حال حاضر دو میلیون لیتر واردات بنزین در کشور وجود دارد، اما با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و خودکفایی در تولید بنزین مشکل مصرف بی رویه سوخت های فسیلی در کشور حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: کمیسیون انرژی جلسات فشرده ای را با دولت جهت زمینه سازی اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها و تعیین نرخ حامل های انرژی برگزار کرده است.

عضو کمیسیون انژری تأکید کرد: نرخ آب،برق و گاز مشترکان کم مصرف با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها تغییر چندانی نخواهد یافت اما مشترکان پرمصرف باید منتظر افزایش چشم گیر در نرخ قبوض آب،برق و گاز خود باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet