شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/13 11:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو فراکسیون اصولگرایان:

با محور قراردادن قانون مشکلات خود به خود حل می‌شود

**یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می‌رسد اگر درهمه‌ی مراحل « قانون » را محور قرار دهیم، مشکلات به خودی خود حل می‌شود، به شرطی که هر کس فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام داده و آن را معیار و ملاک فعالیتش قرار دهد.

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که باید دید قانون چطور روابط بین قوا را تعریف کرده است، اظهار کرد: اختلافات موجود بین دولت و مجلس هم ریشه « فردی » به معنای ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری و هم ریشه‌های« سیاسی » دارد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ افزود: مقام معظم رهبری دائما به سران قوا تاکید می‌کنند که با هم کار کنند. وقتی این وحدت و هماهنگی بین سران قوا فراهم شد آن وقت نیاز به برخی ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری است. به این معنا که هر رییس قوه، یک ویژگی‌هایی دارد که در کار تاثیر می‌گذارد؛ لذا این باید همواره مورد توجه باشد که کسی که در راس قوه‌ای قرار می‌گیرد، جامعیت و شمولیت در افکار و عقاید داشته باشد و اقداماتش هم کلان و جامع باشد.

نماینده‌ی مردم بجنورد در خانه‌ی ملت، ادامه داد: بحث عدم ارائه‌ی مصوبات دولت به مجلس و یا مسائل دیگر هم در همین قالب قابل تعریف است و من فکر می‌کنم مقام معظم رهبری، که طبق قانون اساسی تنظیم‌کننده‌ی روابط بین قوا هستند، خوب است در این زمینه ورود پیدا کنند و مسائل را فیصله دهند.

ثروتی با تاکید بر این‌که ملاک قرار دادن قانون و اصلاح رفتارهای شخصیتی منجر به حل مسائل و مشکلات موجود می‌شود، تصریح کرد: بطور مثال اگر من فقط حرف خود را قبول دارم، باید از این رفتار عدول کنم و به نوعی قانون‌محور باشم، تعامل داشته باشم و مسائلی را که جنبه‌ی خودکامگی و یا اصرار بر عقاید شخصی دارد، کنار بگذارم.

وی تصریح کرد: در صورت پرهیز از این ویژگی‌ها، ان‌شاءالله همه‌ی قوای کشور قادر خواهند بود با هم همکاری خوبی در چارچوب تعاملات مثبت داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet