هدر موبایل
1389/05/13 11:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نائب رییس کمیسیون امنیت ملی:

هدف حمله صهونیست‌ها به لبنان سرپوش گذاشتن برشکست‌های آمریکا در خاورمیانه است

**نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هدف رژیم صهیونیستی از حمله به لبنان را جبران شکست‌های گذشته این رژیم و نیز پوششی بر شکست‌های پی‌در‌پی سیاست‌های خاورمیانه آمریکا عنوان کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین ابراهیمی، نماینده بیرجند در خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره دلایل حمله رژیم صهیونیستی به لبنان در روز گذشته اظهار داشت: یکی از دلایل این حمله به جبران شکست‌های این رژیم در دو جنگ اخیر 33 روزه و 22 روزه باز می‌گردد، چرا که این رژیم آسیب قابل توجهی دید و در میان حامیان و مردمش دچار سرافکندگی شد.

وی اضافه کرد: دلیل دیگر این حمله را می‌توان در نشان دادن چراغ سبز آمریکا به این رژیم برای حمله به ایران ارزیابی کرد که بر این اساس می‌خواهد « مقاومت» را، که یک مانع جدی در برابرش است، از بین ببرد و برای تمهید حمله خط اول را بشکند.

ابراهیمی با یادآوری این نکته که آمریکا نیز به دنبال شکست‌های پی در پی خود در طرح‌های خاورمیانه‌اش قصد دارد در جای دیگر این مساله را دنبال کند، یادآور شد: برای این اقدام آمریکایی‌ها اسراییل را وادار می‌کنند تا به چنین اقداماتی دست بزند تا افکار عمومی خود را توجیه کند، اما همانگونه که از صدور قطعنامه‌ها نتیجه نگرفته‌اند، این بار نیز نتیجه نمی‌گیرند ضمن آنکه به اشتباه بزرگی نیز دست زده‌اند.

ابراهیمی به توان بالای مقاومت در مقابله با رژیم صهیونیستی در خصوص اهدافی نظیر ایجاد اختلاف در لبنان اشاره و اظهار داشت: صهیونیست‌ها به اختلافات لبنان دل بسته‌اند که نمونه آن را می‌توان در بحث ترور رفیق حریری و اقدامات سازمان ملل در خصوص گروه حقیقت‌یاب مشاهده کرد، اما باید بدانند که نمی‌توانند از این مساله نیز بهره‌برداری کنند و مقاومت و مردم لبنان از حیثیت خود دفاع می‌کنند، لذا اسراییل به شکست دیگری در لبنان نائل می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet