هدر موبایل
1389/05/13 11:35:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

جهاد دانشگاهی یک سرمایه ملی است

**نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب گفت: نیم نگاهی به پیشینه جهاددانشگاهی و فعالیت‌های علمی آن طی ۳۰ سال گذشته نشان می دهد که این نهاد علمی به یک سرمایه ملی تبدیل شده است.

فرهاد تجری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که جهاد دانشگاهی منشاء یک تحول بزرگ علمی در کشور است، ابراز داشت: دستاوردهای مفید و ارزشمند جهاددانشگاهی را می‌توان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، علمی و فرهنگی کشور به خوبی مشاهده کرد.

وی ایجاد خبرگزاری مستقل و قابل اعتماد "ایسنا" را تنها یکی از نتایج ارزشمند فعالیت 30 ساله جهاد دانشگاهی دانست و تصریح کرد: زمانی جهاددانشگاهی بازوی علمی کشور بود، اما متاسفانه طی چند سال اخیر روبه ضعف گذاشته و باید مانند قبل بیشتر در این حوزه فعالیت کند.

عضو مجمع نمایندگان استان از مدیریت سنتی جهاددانشگاهی و عدم حضور این نهاد در برخی حوزه‌های علمی انتقاد کرد و افزود: امکانات، تجهیزات و اعتباراتی که از سوی دولت در اختیار جهاد دانشگاهی قرار می گیرد بسیار اندک و به هیچ وجه همخوان با توانایی های این سرمایه بزرگ ملی را ندارد.

عضو کمیسیون حقوقی مجلس در پایان با بیان این‌که این امکانات جهاد دانشگاهی را تنها در حد روزمره نگه داشته است، اظهار داشت: بدون شک اگر دولت حمایت های بیشتری از جهاد انجام دهد، باز هم شاهد نتایج درخشان فعالیت های این نهاد در تمام حوزه ها خواهیم بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet