شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/05/13 11:42:00
سرویس سیاسی
نماینده اقلید:

در نقد،تنها نیمه خالی لیوان را نبینیم

**نماینده اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نقد نباید تنها نیمه خالی لیوان را دید، تاکید کرد:در نقدها باید نقاط ضعف و قوت را با هم بررسی کرد.

"ابوالقاسم رحمانی" نماینده اقلید درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به ضرورت نقد در جامعه،گفت: امروز جامعه به حدی از رشد و شکوفایی رسیده است که مردم از همه اقدامات آگاهی دارند و می توانند تمام مسائل را تجزیه و تحلیل کنند.

عضو کمیسیون عمران در مجلس، تصریح کرد:اگر نقاط ضعف ها تذکر داده شود می تواند در بهبود عملکرد مسئولین موثر باشد.

رحمانی با تاکید براینکه نقدها اگردلسوزانه باشد در پیشرفت کارها خیلی می تواند اثرگذار باشد، افزود: من خودم همواره نقدها را گوش داده و از آن سود برده ام.

 نماینده اقلید با اظهاراینکه مسئولان باید همواره  به گونه ای عمل نمایند که نقد را پذیرا باشند، خاطرنشان کرد: با استفاده از انتقادات،می توان کارها را از زوایای مختلف بررسی کرد چراکه  یک نفر نمی تواند به تنهایی همه ابعاد کار را ببیند.

وی با بیان اینکه گاهی نقدها دلسوزانه نیست ،خاطرنشان ساخت: برخی فقط در نقد نیمه خالی لیوان را می بینند و نیمه پر آن را نمی بینند و این نوع نقد باعث دلسردی درکارها می شود در حالی که باید درنقدها نیمه پر و خالی لیوان را باهم دید.

رحمانی با تاکید بر تاثیر نقد و تحقیق و تفحص در نتیجه کارها اظهار کرد: این به شرط آن است که نقد کننده علم و آگاهی درباره موضوعی که نقد می کند را داشته باشد و از روی دیدگاه سیاسی این کار را انجام ندهد.

نماینده اقلید با اشاره به نقشی که نقد درمحبوبیت یک مسئول می تواند داشته باشد، اظهار کرد: معمولا کسی که نقد پذیر باشد محبوبیت بیشتری نسبت به کسی دارد که در مقابل نقد مقاومت می کند.

رحمانی افزود:نقد پذیری حتی گناهان افراد را هم می تواند کم کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet