هدر موبایل
1389/05/13 12:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
موسوی جرف:

باور "ما می‌توانیم"، از دستاوردهای دوران دفاع مقدس است

**یک نماینده‌ مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پیشرفت‌های مختلف ایران در زمینه‌های مختلف از دستاوردهای دفاع مقدس است که در سی‌امین سال دفاع مقدس باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

سیدعلی موسوی جرف در ارزیابی از مهمترین مسائلی که در سی‌امین سال دفاع مقدس باید به آن پرداخته شود، به ایسنا، گفت: علاوه بر تمام مشکلاتی که جنگ برای کشور مخصوصا مناطق جنگ‌زده داشته و در حال حاضر بعد از گذشت 30 سال هنوز شهرهایی مانند آبادان و خرمشهر حتی با وجود خسارت‌های فیزیکی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند، نعمت‌های فراوانی هم در برداشته است.

وی افزود: خسارت‌های معنوی هم امتیازات فراوانی را از دست این مناطق گرفت از جمله اینکه آبادان و خرمشهر قبل از جنگ مرکز تجاری منطقه خاورمیانه بوده و در آن زمان هیچ کدام از بنادر داخلی از جمله بندرعباس و بنادر خارجی مانند کویت و دوبی، روندی که بنادر خرمشهر و آبادان داشتند را نداشتند و در حال حاضر متاسفانه هنوز این مرکزیت به این دو شهر برنگشته و امکان دارد توسط برنامه‌ریزی‌های مسوولان این کار صورت گیرد.

این نماینده‌ی مجلس، خاطر نشان کرد: در جنگ، مردم کشور ایران خصوصا نخبگان به این باور و یقین رسیدند که ما می‌توانیم و این باور در ضمیر ایرانیان رخنه کرد و خوشبختانه همین قضیه که ما می‌توانیم باعث شده در بسیاری از زمینه‌های علمی و پژوهشی، توسعه و پیشرفت بسیار شگرفی را در سطح بین‌الملل به دست آوریم.

نماینده‌ی مردم آبادان در مجلس، با اشاره به پیشرفت‌های ایران در زمینه‌های مختلف از جمله فضا، نانوتکنولوژی و بسیاری از زمینه‌های نظامی و توسعه‌ای، زیرساخت‌ها و زمینه‌های دیگر، گفت: کشور ایران در زمره‌ی بزرگ‌ترین کشورهایی است که در زمینه‌های مختلف ادعا دارد. لذا این مسائل در سی‌امین سال دفاع مقدس باید بیشتر تبیین شده و مورد توجه قرار گیرد.

موسوی جرف در پایان گفت: به هر حال تاریخ چند هزار ساله تمدن کشور عزیزمان ایران این مساله را ثابت کرده که ایرانیان می‌توانند مخصوصا بعد از جنگ با خساراتی که بر ما وارد شده از جمله تحریم‌های مختلف این باور یقین را در فکر ما جای داده که ما می‌توانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet