هدر موبایل
1389/05/13 12:56:00
سرویس سیاسی

اعتراض پارلمان کوبا به شرایط نگهداری زندانیان این کشور در آمریکا

**پارلمان کوبا دربیانیه ای اعلام کرد آمریکا باید شرایط غیرانسانی زندانیان این کشور را که در سلول‌های انفرادی نگه داشته می‌شنوند، تغییر دهد و کمک‌های پزشکی لازم را به آنان ارائه کند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه آمریکایی هرالدتریبون، پارلمان کوبا دربیانیه ای از آمریکا خواست "جراردو هرناندز"، یکی از زندانیان سرشناس کوبایی در آمریکا و چندتن دیگر از زندانیان به اتهام جاسوسی را از سلول انفرادی آزاد کرده و کمک ‌های پزشکی لازم را به آنان ارائه کند.

پارلمان کوبا اعلام کرده است که زندانیان از 21 ژوئیه در سلول انفرادی در شرایط بسیار بدی بدون تهویه با درجه هوای 35 درجه و بدون ارتباط با دنیای بیرون نگهداری می‌شود.

اعضا پارلمان کوبا دربیانیه خود آورده اند: شرایط این زندانیان به شدت بی رحمانه است که هم سلامتی و هم شرایط جسمانی آنان را تهدید می کند.

در این بیانیه همچنین آمده است: پزشک معالج هرناندز دو مشکل جدی در رابطه با سلامتی وی را تشخیص داده است.

پزشک وی گفته است که هرناندز رامعاینه کرده و اشاره کرده است که بیماری وی نیاز به رسیدگی جدی دارد، اما وی به انفرادی منتقل شده و کمک‌های پزشکی به وی ارائه نشده است.

اعضا پارلمان کوبا همگی اعلام کرده اند که این شرایط باید پایان یابد و دولت امریکا مسئول این شرایط و سلامت جسمانی هرناندز هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet