هدر اصلی
1387/01/25 12:24:00
سرویس صحن

نطق پیش از دستور محمد قمی

نماینده مردم پاکدشت به عنوان چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به ایراد نطق پرداخت.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

ولادت امام عسکری پدر بزرگوار امام زمان را به همه مسلمانان جهان تبریک می‌گویم.

از مردم بزرگوار ورامین و پاکدشت که 5 دوره به اینجانب اعتماد کردند و بنده را راهی خانه ملت کردند که در خدمتشان باشم، صمیمانه سپاسگزاری و تشکر می‌نمایم.

دوران طرح شعارها و فرافکنی نسبت به مسائل گذشته. دولت باید پاسخگو باشد که با توجه به حمایت بی‌نظیر مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و روحانیت و ملت و همراهی سخاوتمندانه مجلس و سپاه و دیگر نهادها و قوه قضاییه و درآمدهای افسانه‌ای نفت طی این 3 سال اخیر، چرا وضع مردم روزبروز بدتر می‌شود و مظاهر تأسف‌بار فقر و فساد و تبعیض هر روز بیشتر خود را می‌نمایاند.

سال گذشته در فروردین‌ماه، رئیس دولت در جمع استانداران بدون کارشناسی وعده داده‌اند که مشکل مسکن در سال 86 حل و فصل می‌شود و مردم دیگر مشکل مسکن را نخواهند داشت ولی خود شما که نماینده مردم هستید و خود مردم که درگیر این قضیه هستند می‌دانند که رشد تورم و گرانی مسکن هم مثل رشد افسانه‌ای نفت، افزایش پیدا کرده و مشکل مسکن و اجاره‌خانه برای مردم همچنان باقی مانده.

حال دولت از تحول و جهش اقتصادی صحبت می‌‌کند. می‌گوید ما در آستانه تحول و جهش اقتصادی هستیم. آقایان! نمایندگان محترم! کمیسیونهای مختلف! از این تحول و جهشی که دولت می‌گوید کدام در جریان هستید؟ حداقل من که نماینده مجلس هستم، اصلاً در جریان نیستم. این بار هم با ارائه نظرات غیرکارشناسی و غیرمفید، مسائلی را قطعاً برای مردم خواهند داشت که گرانی و تورم بیشتر بیداد می‌کند.  حرف من این است؛ مگر دولت صدای خردشدن استخوانهای ملت را نمی‌شنود که زیر بار گرانی و تورم خرد می‌شود و مردم دارند در فشار اقتصادی در سختی و تنگنا زندگی می‌کنند. اسلام با این مسأله موافق است؟ آیا اسلام طرفدار این است که مردم فقیر باشند؟ مردم مشکلات معیشتی داشته باشند؟ معاش مردم حل نشود که به فکر معاد باشند؟ چرا دولت اقدام نمی‌کند؟ و چرا با بی‌برنامه‌گیهایش این تغییرات متعددی که انجام می‌شود، این تغییرات هیچ مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مشکلی بر مشکلات می‌افزاید.

بایستی این تغییرات را دقت داشته باشند. اول که می‌خواهند یک وزیر را سر کار بگذارند معیارها و شاخصها را درنظر بگیرند و فردی مناسب کار را برای کار بگمارند. در عرض 4 سال چندین وزیر عوض و استاندار، فرماندار متعدد فقط با عینک جناحی و سیاسی به عزل و نصبها انجام می‌شود این برای مردم مشکل ایجاد می‌کند.

همین روز گذشته ما شاهد بودیم، در جاده ساوه در کارخانه کیان‌تایر ساوه و البرز تایر امروز، کارگرانی که 5 ماه حقوق نگرفته‌اند. زیر بار فشار گرانی و تورم یک کارگر 5 ماه حقوق نگیرد، چه خواهد کرد؟ بجای اینکه حق و حقوق اینها را بدهند، نیروی انتظامی با اینها برخورد کرده و تعدادی از اینها را دستگیر کرده.

علی‌ای‌الحال من از مردم بزرگوار تهران هم که در مرحله اول بعنوان یک خدمتگزار و بعنوان ارج‌نهادن به 5 شهید خانواده، فکر کردند بنده از خانواده شهداء هستم و ارزش خانواده‌ شهید‌ بودن به بنده رأی دادند، به مرحله دوم راه پیدا کردم، از همه آنها تشکر می‌کنم. ان‌شاء‌الله در روز ششم اردیبهشت‌ماه که مرحله دوم انتخابات است با یک یا حسین دیگر بنده را به خانه ملت خواهند فرستاد.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet