هدر موبایل
1389/05/13 14:19:00
سرویس اقتصادی
معاون پارلمانی دیوان محاسبات خبر داد:

ارائه گزارش تفریغ بودجه 88 تا پایان آذر به مجلس

**معاون امور مجلس دیوان محاسبات ضمن تشریح فرآیند حسابرسی و تشکیل پرونده یکپارچه گزارش تفریغ بودجه سال ۸۸، از ارائه این گزارش به مجلس تا پایان آذرماه امسال خبر داد.

"فریدون همتی" معاون حقوقی امور مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تشریح فرآیند جمع آوری گزارش تفریغ بودجه به فعالیت شبانه روزی حسابرسان دیوان محاسبات برای آماده کردن گزارش یکپارچه تفریغ بودجه اشاره کرد و گفت: با توجه به این که سال مالی و فرصتی که قانون برای هزینه بودجه در بخش های جاری و عمرانی قائل شده، پایان یافته است؛ حسابرسان ما در تمام کشور مشغول بررسی این هزینه ها هستند تا طبق برنامه بتوانیم گزارش تفریغ بودجه را نهایتا تا پایان آذر ماه به مجلس ارائه دهیم.

همتی با بیان این مطلب که طبق قانون فرصت هزینه کردن بودجه مصوب مجلس در بخش های جاری تا پایان فروردین هر سال و در بخش عمرانی تا پایان تیرماه است، افزود: از ابتدای امسال و با پایان فروردین که مهلت هزینه کردن بودجه در بخش های جاری به پایان رسید، حسابرسان دیوان محاسبات شروع به حسابرسی این بخش از بودجه کردند و تمام تلاش بر این بود که تا پایان تیر ماه که فرصت هزینه بودجه بخش عمرانی هم تمام می شود، گزارش های اولیه بخش جاری آماده باشد.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات همچنین افزود: در حال حاضر برخی گزارش ها و اسناد در بخش هزینه های جاری آماده و تکمیل شده است و کار بر روی بخش عمرانی نیز طبق برنامه ریزی دیوان محاسبات با پایان تیر ماه آغاز شده است.

همتی همچنین با اشاره به برنامه ریزی سالیانه برای حسابرسی و تشکیل پرونده برای چگونگی هزینه شدن بودجه، به تشریح فرآیند این حسابرسی پرداخت و گفت: حسابرسان دیوان محاسبات، اسناد و مدارک مربوط را در گستره ملی و استانی، بررسی می کنند و گزارش های حسابرسی خود را به مراجع بالاتر تقدیم می کنند. این گزارش ها بعد از بررسی و کنترل کیفیت برای بررسی در هیئت عمومی دیوان محاسبات ارائه می شود و بعد از بررسی در هیئت عمومی دیوان محاسبات، گزارش یکپارچه تقدیم مجلس می شود.

آماده شدن بخش مهمی از گزارش تفریغ بودجه تا اوایل آبان

معاون امور مجلس دیوان محاسبات با اشاره به برنامه این دیوان در سال جاری گفت: طبق برنامه تقریبا اوایل ماه آبان، بخش بندهای ماده واحده قانون بودجه سال 88 آماده می شود و هیئت عمومی دیوان در جلسات متعددی که در آبان ماه خواهد داشت به این بخش ها رسیدگی می کند.

همتی همچنین افزود: بعد از این مرحله صورتحساب عملکرد مالی دولت از دولت گرفته می شود و با پرونده های حسابرسی ما تطبیق داده می شود تا اگر مغایرتی بود مشخص شود و در گام بعدی علت آن پیدا شود.

همتی با بیان این مطلب که تمام تلاش مجموعه دیوان محاسبات برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه به مجلس است، گفت: این گزارش حقایق کشور و وضعیت مصرف بودجه کشور را در بخش های مختلف برای نمایندگان و مردم مشخص می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet