هدر موبایل
1389/05/13 14:55:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم بااشاره به کنترل بازاردرآستانه ماه رمضان:

وزارت بازرگانی توانایی تنظیم بازاررادارد

**عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بااشاره به تجربه موفق وزارت بازرگانی درتنظیم بازاردرآستانه نوروز گفت:متاسفانه این وزارتخانه درکنترل و تنظیم بازاردرآستانه ماه مبارک رمضان ناموفق بوده است.

"غلامرضا مصباحی مقدم "در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد:اکنون در آستانه ماه مبارک رمضان قیمت کالای اساسی مانند مرغ و گوشت بصورت غیرعادی افزایش یافته است و این نشان می دهد که وزارت بازرگانی در نظارت بر قیمت ها خوب عمل نکرده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:یکی از راهکارهای پیش روی وزارت بازرگانی این است که با توافق با شورا ی اصناف وسایل مورد نیاز مردم را در بازار افزایش دهد تا شاهد افزایش قیمت ها نباشیم.

وی در ادامه افزود: وزارت بازرگانی برای تنظیم بازار روشهای گوناگونی را می تواند به کار بگیرد. از جمله اینها ذخیره سازی کالاها توسط بنگاههای طرف قرارداد و تغییر تعرفه واردات برای مدت زمان کوتاه است.

این نماینده مجلس یاد آور شد:خوشبختانه در سالهای گذشته و هنگام نوروز وزارت بازرگانی نشان داده است که توانایی تنظیم بازار را دارد. در حال حاضراین وزارتخانه می تواند با پیش بینی های لازم از جمله ذخیره سازی گوشت و مرغ و در صورت نیاز توسل به واردات اقلام مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان ، بر این مشکل فائق آید.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet