هدر موبایل
1389/05/13 15:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کوثری:

آمریکا توانایی حمله به دو کشور منطقه را ندارد

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی توانایی حمله به دو کشور خاورمیانه را ندارند، ابراز عقیده کرد که هدف رژیم صهیونیستی از حمله به جنوب لبنان تحت تاثیر قرار دادن جشن های چهارمین سالگرد پیروزی جنگ ۳۳ روزه که قرار است در لبنان برگزار شود، بوده است.

اسماعیل کوثری در گفتگو با مهر، در خصوص پیش بینی رئیس جمهور از حمله نظامی آمریکا به دو کشور خاورمیانه، اظهار داشت: از نظرمن آمریکا و رژیم صهیونیستی توانمندی انجام اقدامات گسترده نظامی از جمله حمله به دو کشور خاورمیانه را ندارند.

وی در بیان علت حمله رژیم اسرائیل به جنوب لبنان هم گفت: روز گذشته هم اگر رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان حمله کرد صرفا می خواست که چهارمین سالگرد پیروزی جنگ 33 روزه را که قرار است در لبنان برگزار شود تحت تاثیر قرار دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنانش در مورد حمله احتمالی آمریکا و رژیم صهیونیستی به ایران، نیز گفت: در حال حاضر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران از آمادگی نظامی و همچنین انگیزه بالایی جهت رویارویی با حمله احتمالی آمریکا واسرائیل برخوردارند.

وی تصریح کرد: لذا هر کشوری که چنین فکر احمقانه ای به سرش بزند و بخواهد به ایران مقتدر حمله کند بداند که در کوتاهترین زمان ممکن ضربه کوبنده ای خواهد خورد که تا مدتها گریبانش را خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره راهبرد جدید آمریکا مبنی بر تخلیه عراق از نظامیان خود، نیز گفت: در حقیقت آمریکائیها عراق را بصورت کامل تخلیه نخواهد کرد بلکه بخشی از نیروهای خود را در این کشور باقی خواهد گذاشت.

وی در بیان علت عدم تخلیه کامل عراق از نظامیان آمریکایی بیان داشت: آمریکا به دو دلیل عمده "دسترسی و مدیریت نفت درمنطقه و همچنین جلوگیری از فروپاشی رژیم صهیونیستی" عراق را بطور کامل تخلیه نخواهد کرد.

کوثری افزود: البته علت تخلیه عراق از نظامیان آمریکایی این است که مردم عراق و افغانستان آنها را نمی پذیرند، ضمن اینکه بالا رفتن آمار خودکشی در بین نظامیان آمریکایی سبب شده تا آنان برای بازسازی روحی این کشور را ترک کنند.

وی همچنین تعویض فرمانده نظامیان آمریکایی را در افغانستان در این راستا ارزیابی و خاطرنشان کرد: شاید هم به دلیل همین از هم گسیختگی روحی است که برخی از عناصر آمریکایی اقدام به انتشاراسناد محرمانه از جنگ افغانستان کرده اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet