هدر موبایل
1389/05/13 15:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
سبحانی نیا:

حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان نقض آشکار قطعنامه‌ شورای امنیت‌است

**یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، حمله‌ی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان را نقض آشکار قطعنامه‌ی ۱۷۰۱ شورای امنیت عنوان کرد که باید با اعلام موضع شفاف کشورهای مسلمان همراه باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین سبحانی‌نیا، نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که درگیری‌های لبنان در آستانه چهارمین سالگرد پیروزی حزب‌الله در جنگ 33 روزه صورت گرفته است، اضافه کرد: یکی از اهداف اصلی این حرکت منحرف کردن افکار عمومی است؛ چراکه شکست ارتش صهیونیستی در این جنگ باعث تضعیف روحیه‌ی نظامیان این رژیم شد و تقویت روحیه‌ی ارتش لبنان و کشورهای عربی را به همراه داشت.

وی ادامه داد: سیدحسن نصرالله نیز قصد داشت در یک سخنرانی به بیان مواضع خود بپردازد که این سخنان قطعا در رابطه با شکست این رژیم و تشجیع روحیه‌ی ارتش‌های کشورهای اسلامی را به همراه داشت؛ لذا این حمله در آستانه‌ی این سخنرانی صورت پذیرفت تا ضمن متاثر کردن آن دادگاه حریری را نیز تحت‌الشعاع قرار دهد.

به گفته‌ی این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دیگر هدف رژیم صهیونیستی از این حمله آزمایش ارتش لبنان در مواجه با جنگ احتمالی آینده بود که به همراه ابراز ناراحتی این رژیم از برگزاری نشست سه جانبه‌ی عربستان، لبنان و سوریه نیز همراه بود.

سبحانی‌نیا با تاکید بر این‌که ارتش رژیم صهیونیستی با این اقدام عدم پایبندی خود به مقررات و موازین بین‌المللی از جمله قطعنامه‌ی 1701 را نشان داد، ادامه داد: بر این اساس انتظار می‌رود کشورهای مختلف با اعلام موضع شفاف و محکم در مقابله با هر گونه تجاوزطلبی این رژیم از مجامع بین‌المللی بخواهند که به شکل قاطع در برابر آن اقدام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet