هدر اصلی
1387/01/25 13:10:00
سرویس صحن

مجلس لایحه ساماندهی مسکن را برای تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با هدف تامین نظر شورای نگهبان لایحه ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را اصلاح کردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت بر مبنای یکی از موارد اصلاحی دستگاه های مشمول ماده 160 قانون برنامه چهارم توسعه از ابتدای پاراگراف دوم ماده 4 حذف و عبارت کلیه وزارتخانه ها و موسسات و شرکت های دولتی که 100 درصد سرمایه و سهام آن متعلق به دولت می باشد جایگزین گردید.

همچنین در اصلاحیه دیگری عبارت دستگاه های اجرایی موضوع ماده 160 قانون برنامه چهارم توسعه حذف و عبارت کلیه وزارتخانه ها، موسسات دولتی و شرکت های دولتی که 100 درصد سرمایه و سهام آن متعلق به دولت می باشد جایگزین گردید.

مجلس در ماده 18 نیز بر نظر قبلی خودش به شرح زیر اصرار کرد:

دولت مکلف است میزان اعتبارات مورد نیاز اهداف و برنامه های این قانون را به تفکیک در مورد مسکن شهری و روستایی به میزان سالانه حداقل دو درصد تا سه درصد بودجه عمومی کشور در بودجه های سنواتی و متناسب با برنامه ریزی های انجام شده در قالب برنامه های پنج ساله توسعه و بودجه سالیانه کشور برای سال های بعد پیش بینی و تامین نماید.

اعتبارات مذکور صد درصد تخصیص یافته تلقی شده و وزارت مسکن و شهرسازی مجاز است از محل بخشی از اعتبارات یاد شده در قالب کمک سود تسهیلات بانکی یا منابع وجوه اداره شده از طریق انعقاد قرارداد با بانک های عامل زمینه لازم را برای اعطای تسهیلات ارزان قیمت و هدفمند کردن یارانه ها به منظور اجرای این قانون فراهم نماید.

تسهیلات موضوع این قانون براساس شاخص های برنامه مسکن کشور بین استان های مختلف توزیع و شورای مسکن هر استان موظف است براساس مفاد این قانون و در چهارچوب برنامه های ابلاغی با به کارگیری تسهیلات و اعتبارات مربوط به آن استان اقدام و گزارش عملکرد را هر سه ماه یک بار به وزارت مسکن و شهرسازی اعلام نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet