هدر موبایل
1389/05/13 15:45:00
سرویس بین الملل
کرمی:

آمریکا ناچار به اعتراف قدرت ایران در حل مشکلات منطقه است

**رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره این نکته که امریکا به خوبی به قدرت و تاثیرگزاری ایران در منطقه آگاه است، تحریم ایران را به دلیل هراس غربی‌ها از قدرت رو به افزایش ایران ارزیابی کرد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره به اظهارات "جان کری" در خصوص استفاده آمریکا از نقش و قدرت ایران در منطقه برای حل مشکلات افغانستان تاکید کرد: آمریکا در باتلاق مشکلات منطقه و افغانستان گیر کرده و درمانده است؛ بنابراین ناچار به اعتراف قدرت ایران برای حل معضلات در منطقه است.

"غلامرضا کرمی"، رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خانه ملت درخصوص اظهارات اخیر "جان کری" مبنی بر استفاده آمریکا از نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات منطقه به‌ویژه افغانستان اظهار داشت: هر از گاهی قسمتی از حقانیت جمهوری اسلامی ایران از زبان برخی مسئولان آمریکایی جاری می شود.

نماینده کرمان در مجلس برخورد آمریکایی ها با ایران در اعمال تحریم ها و فشارها را ناشی از خوی استکباری آنها عنوان کرد و افزود: آمریکایی ها چون نمی خواهند قدرتی بالاتر از خود را ببینند و اینکه می بینند جمهوری اسلامی ایران سخن حق می گوید و با مواضع خصمانه آنها در تضاد است، دست به اقداماتی چون فشار و تحریم می زنند.

وی به معضلات و مشکلاتی که آمریکا در منطقه به ویژه در افغانستان با آن گریبانگیر است اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها در باتلاق منطقه گیر کرده اند و آمار خودکشی نیروهای نظامی آنها در افغانستان و عراق روز به روز بالاتر می رود و وحشتی روز افزون نظامیان آنها را احاطه کرده است و عملا در برابر مشکلات و گرفتاریهایی که برای خود ایجاد کرده اند درمانده اند.

رئیس کمیته دفاعی مجلس تاکید کرد: با توجه به این معضلات و مشکلات آمریکایی ها در منطقه بالاخص در افغانستان، آنها نیازمند مساعدت و کمک های ایران هستند و این است که هر از گاهی واقعیاتی درباره نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در منطقه از زبان مسئولان و مقامات آمریکایی جاری می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet