روز مجلس
1389/05/13 15:58:00
سرویس بین الملل
عباسپور تهرانی فرد:

مذاکره با آمریکا با تصمیم فردی ممکن نیست

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص صحبت‌های اخیر رئیس جمهور در رابطه با مذاکره با آمریکا تصریح کرد: رابطه ما با آمریکا یک بحث استراتژیک است و باید در سطح کلان نظام و با هماهنگی و شورای عالی امنیت ملی و نظر مقام معظم رهبری صورت پذیرد.

"علی عباسپور تهرانی فرد"در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت  اظهار داشت: این که مذاکره با آمریکا در چه سطحی و بر اساس چه مبنایی صورت پذیرد مساله ای است که باید با هماهنگی بین مجلس و دولت و همچنین تایید مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی انجام پذیرد.

وی در خصوص لزوم استفاده از ادبیات خاص دیپلماتیک در مذاکرات بین کشورها تاکید کرد: ما یک جامعه تحصلیکرده و صاحب فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی هستیم؛ بنابراین گفتار ما در مباحث مربوط به سیاست خارجی و سیاست های کلی نظام باید متین و دارای بهترین زبان گفت و گو باشد.

عباسپور با اشاره به فرهنگ گفتاری پیامبر اکرم(ص) ،امام راحل و مقام معظم رهبری اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام همواره با بهترین لحن به گفت و گو می پرداختند، همین طور امام (ره) و مقام معظم رهبری که سخنان آنها باید برای تمام رجال سیاسی کشور الگو باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در انتها با تاکید بر منطبق بودن ادبیات و گفتار سیاسی با فرهنگ ایرانی-اسلامی خاطر نشان کرد: هرچه مسئولیت سیاسی بالاتر می رود تعهد ما نیز به فرهنگ دینی و ایرانی باید بیشتر شود.

روز دوشنبه احمدی نژاد در همایش ایرانیان خارج از کشور آمادگی خود را جهت مذاکره با اوباما اعلام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet