شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/13 13:04:00
سرویس سیاسی

حزب اخوان المسلمین مصر در انتخابات پارلمانی آینده شرکت می‌کند

**با توجه به تحریم انتخابات پارلمانی از سوی اخوان المسلمین اردن، حزب اخوان‌المسلمین مصر اعلام کرد در انتخابات پارلمانی آینده این کشور شرکت می‌کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، حزب اخوان المسلمین مصر اعلام کرد که در انتخابات پارلمانی آینده این کشور شرکت می کند.

بر اساس این گزارش حزب اخوان المسلمین مصر با نظر سنجی از همه اعضای خود تصمیم گرفتند تا در انتخابات آینده پارلمانی مصر شرکت کنند.

حزب اخوان المسلمین مصر همچنین اعلام کرد: اگر شرایط امنیتی کشور به این صورت ادامه پیدا کند برای کسب 200 کرسی از 508 کرسی پارلمان به رقابت می پردازند؛ در غیر این صورت برای کسب 120 کرسی در انتخابات شرکت می کنند.

حزب اخوان المسلمین همچنین 64 کرسی از کرسی ها را برای اعضای زن خود در نظر گرفته است.

"ضیاء رشوان" کارشناس امور جنبشهای اسلامی در مصر در این باره اظهار داشت: اکنون اخوان المسلمین نیازی به اثبات وجود خود ندارند بلکه خواهان شرکت در فعالیت های سیاسی کشور هستند. زیرا اگر نیازی به اثبات وجود داشت باید بیش از این تلاش می کردند.

اخوان المسلمین معتقدند دولت در آینده قصد دارد آنها را از صحنه سیاسی کنار زند پس باید برای پیشگیری از عزل سیاسی نقش پررنگی در انتخابات داشته باشند.

انتخابات آینده پارلمانی مصر در اواخر سال 2010 برگزار می شود.

از سوی دیگر پارلمان اخوان المسلمین در اردن چندی پیش طرح تحریم انتخابات پارلمانی را در اعتراض به اعمال محدودیت ها علیه آنان از سوی دولت تصویب کرد که به دنبال آن برخی از جنبش های اسلامی و معلمان اردنی نیز اعلام کردند در انتخابات پارلمانی آینده اردن که در نوامبر آینده برگزار می شود شرکت نمی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet