هدر موبایل
1389/05/13 18:48:00
سرویس بین الملل

آلیا: سیاست‌های متناقض کنگره آمریکا، باعث تنزل شدید آنها شده است

**آلیا با بیان این نکته که آمریکا به خوبی به قدرت و تاثیرگذاری ایران در منطقه آگاه است، سیاست‌های کنونی آمریکا را موجب سردرگمی سردمداران آن دانست.

"فاطمه آلیا" در گفتگو با خانه ملت در خصوص اظهارات اخیر "جان کری" مبنی بر استفاده آمریکا از نفوذ و قدرت جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات منطقه به ‌ویژه افغانستان اظهار داشت: آمریکایی ها به خوبی می دانند که جمهوری اسلامی ایران از لحاظ جایگاه و موقعیت قدرت اول منطقه به حساب می آید و مطرح کردن بحث هجمه و تهدید از سوی آنها در این راستا صورت می گیرد.

نماینده مردم تهران افزود: آمریکا همواره هجمه ها و تهدیدات و فشارها را علیه ایران مطرح می کند بنابراین در چنین فضایی گفت و گو نمی تواند نتیجه ای در بر داشته باشد.

آلیا مواضع و سیاست های دوگانه آمریکا را ناشی از درماندگی و شکست آنها عنوان کرد و گفت: تصمیمات کنگره آمریکا مبنی بر اعمال تحریم ها و فشارها علیه ایران و اجازه به رژیم صهیونیستی برای حمله به ایران نشان از تنزل کنگره و زیر سئوال رفتن اقدامات آنهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: آمریکایی ها با ایجاد گروه 1+5 ، سعی در کارشکنی و مسدود کردن مسیر پیشرفت جمهوری اسلامی ایران داشتند که این اقدام آنها نیز با شکست مواجه شد و اکنون با مشاهده جایگاه جمهوری اسلامی ایران و تبدیل ایران به قدرت اول منطقه با تصویب و اعمال تحریم ها خشم خود را نشان می دهند و باعث اتخاذ تصمیمات و مواضع دوگانه از سوی آنها می شود.

نماینده تهران در خصوص پیشنهاد "جان کری" نیز گفت: آنها از این اقدامات دو هدف دارند. یکی اهداف کوتاه مدت که طی آن بتوانند با فشارهایی که می آورند و با مطرح کردن بحث مذاکرات در خلال آن در مسیر پیشرفت ایران خلل وارد کنند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها در اهداف بلند مدت خود قصد دارند مانع از نفوذ قدرت اسلام و نفوذ ایران در جهان شوند؛ زیرا قدرت ایران باعث ایجاد نهضت های استقلال خواهی در برابر آمریکا و استکبار شده است.

آلیا گفت: سیاست های دوگانه آمریکا ناشی از اختلاف نظر میان دموکراتها و جمهوریخواهان نیست بلکه آنها این اقدامات را تحت فشار لابی صهیونیستی انجام می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet