هدر موبایل
1389/05/13 19:09:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

اظهارات جان کری در راستای سیاست‌های دوگانه آمریکاست

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با بیان اینکه اظهارات جان کری در راستای سیاست‌های دوگانه این کشور در قبال ایران است، گفت: آمریکایی‌ها با سیاست‌های دوگانه، در پی وادار کردن ایران به عقب‌نشینی از مواضع خود هستند.

"سید حسین نقوی حسینی" عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات "جان کری" مبنی بر استفاده آمریکا از قدرت و نفوذ ایران در منطقه در مسائل به ویژه افغانستان اظهار داشت: اینکه بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در زمینه مناسبات با ایران اختلاف نظر وجود دارد تردیدی نیست، روش و منش این دو طیف در آمریکا با هم متفاوت است.

وی به مواضع متناقض مقامات آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این گفتارهای ضدنقیض مقامات آمریکایی، به سیاست دوگانه آنها در قبال ایران باز می‌گردد، مثلاً یکی از فرماندهان ارشد نظامی آمریکا گفته که آمادگی حمله به ایران را داریم و از سوی دیگر این سناتور آمریکایی پیشنهاد مذاکره و استفاده از قدرت و نفوذ ایران را به آمریکا می‌دهد و این مواضع و نظرات در حالی صورت می‌گیرد که کاملاً با یکدیگر در تناقض هستند.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکا با ایجاد فضای سیاست دوگانه یعنی از یک سو بحث تهدیدات و تحریم‌ها و از دیگر سو بحث مذاکره و گفت‌وگو قصد دارد جمهوری اسلامی ایران را به عقب‌نشینی از مواضع خود وادار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet