خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1389/05/14 09:57:00
سرویس سیاسی
نماینده خرم آباد:

جامعه‌ای که درآن نقد نباشد، جامعه پویایی نیست

**نماینده خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر تمیز نقد از تخریب درجامعه، گفت: هر چقدر مسئولان نقدپذیر باشند محبوبیت آنها میان مردم به همان میزان افزایش می‌یابد.

"رضا رحیمی نسب" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نقشی که نقد می تواند در رشد و شکوفایی استعدادها در کشور داشته باشد، خاطرنشان کرد: جامعه ای که نقد در آن نباشد، جامعه پویایی نبوده و مرده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس براین اساس در بیان ضرورت نقد، تصریح کرد: چشمان تیزبین باید در جهات مختلف باشند تا عملکرد همگان را به نوعی که مسئولیت دارند، نگریسته و در نتیجه افراد با بررسی و ریزکردن عملکرد آنها زمینه پویایی جامعه را فراهم سازند.

رحیمی نسب در ادامه با اظهاراینکه جامعه ای که در آن نقد نباشد به سمت استبداد و خود رایی می رود، خاطرنشان کرد: باید توجه کنیم ما 14 معصوم داشتیم که ازهرگونه خطا مبرا بودند بنابراین بقیه انسان ها خطاپذیر هستند.

نماینده خرم آباد با بیان اینکه اگر فرد عادی نقد ناپذیر باشد نهایتا به خودش و خانواده اش آسیب می زند، افزود: اما اگر مسئولی نقد ناپذیر باشد به کل جامعه یا یک سازمان به دلیل شخصیت حقوقی که دارد، آسیب وارد می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی درعین حال با تاکید بر تمیزقائل شدن بین نقد و تخریب، تصریح کرد: بنابراین نقد باید برای پویایی عملکرد مسئولان باشد.

وی با اظهار اینکه گاهی اوقات دیده می شود که نقدها فقط برای تخریب است، خاطرنشان کرد: در بیان نقد، نکات منفی و مثبت باید با هم دیده شده و همراه با پیشنهاد باشد.

رحیمی نسب با تاکید بر اینکه در نقدها نباید همه چیز را سیاه و سفید دید، افزود: در بیان نقد باید 7 رنگ طیف دیده شود تا باعث شکوفایی یک ملت، کشور و یا سازمان شود.

نماینده خرم آباد با اشاره به تاثیری که نقد پذیری می تواند در افزایش محبوبیت مسئولان داشته باشد، خاطرنشان کرد: معمولا شخصیت هایی که خود را در اتاق شیشه ای قرار می دهند، محبوب نیستند.

وی براین اساس نتیجه گرفت؛ هرچقدر مسئولان از نقد سازنده استقبال نمایند محبوبیت آنها در میان مردم افزایش می یابد.

رحیمی نسب ادامه داد: کسانی که خود را ایزوله می کنند درواقع یک حائلی بین خود و مردم ایجاد می نمایند.

نماینده خرم آباد در ادامه با اظهار اینکه اگر خطایی نداریم باید از نقد استقبال نمائیم به ذکر نمونه ای در این خصوص اشاره کرد و گفت: شهید رجایی در دوران مسئولیت خویش عده ای را همواره جمع کرده و از آنها می خواستند که ایشان را نقد کنند.

وی با بیان اینکه شهید رجایی به خاطر همین موضوع است که برای همیشه جاودانه شده است، خاطرنشان کرد: شکی وجود ندارد که نقد سازنده زمینه رشد و شکوفایی ما را فراهم می سازد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس براین اساس درپایان سخنانش خواستار ایجاد فضا برای نقادی دانشمندان و وکارشناسان برای بهبود هر چه بیشتر امورشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet