روز مجلس
1389/05/14 12:13:00
سرویس سیاسی
نماینده ملایر:

مشروطیت تجلی اراده مردم برای اداره کشور در قالب پارلمان بود

**نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی مشروطیت را نخستین تجلی اراده مردم برای اداره کشور در قالب پارلمانی دانست.

"حسن ونایی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به 14مرداد سالروز صدور فرمان مشروطیت، گفت: اگر چه مشروطیت نقاط ضعفی داشت ولی این دوره آغاز تجلی اراده مردم در قالب پارلمان برای اداره کشور بود.

وی با اظهار اینکه انقلاب اسلامی هم حاصل اعتراض مردم نسبت به حکومت ستم شاهی و پیروی از آرمان های امام خمینی(ره) بود، خاطرنشان کرد: این انقلاب همچنین حاصل دسترنج همین اراده مردم از منظر انتخاب منتخبین برای اداره کشور بود، تا آنها بتوانند با تصویب قوانین، کشور را هر چه بهتر اداره کنند.

ونایی با نقل جمله ای از بنیانگذار کبیر انقلاب، مجلس را عصاره نخبگان یک کشور دانست و گفت: مجلس است که براساس قانون از هر گونه دیکتاتوری و خود رایی در کشور جلوگیری می کند.

وی با اشاره به این جمله امام راحل که مجلس را در راس امور دانسته بودند، اظهار کرد: از طریق انتخابات است که اختیار مردم منتقل می شود به منتخبان، تا آینده کشور را بسازند.

نماینده ملایر با اظهار اینکه انقلاب اسلامی از دو منظر با دموکراسی غربی متفاوت است، افزود: درکشور ما اراده مردم در چارچوب اسلام و موازین اسلامی تجلی می یابد و شاه بیت آن هم امامت و ولایت است که تبلور آن ولی امرمسلمین و شورای نگهبان است که قوانین مصوب را با شرع مقدس تطبیق می دهد.

ونایی با اعلام اینکه مشروطیت پایه و اساس دموکراسی و مردم سالاری بوده است، خاطرنشان کرد: هرچند مشروطه در مسیرش دچار انحراف شد اما این تجربه می تواند تلخ و شیرین باشد.

وی همچنین با اظهار اینکه دوران مشروطه می تواند الگویی باشد برای ما، خاطرنشان ساخت: براین اساس می طلبد که بیش از هر زمان دیگر اقتدار قوه مقننه را حفظ کنیم چرا که نسل های آینده به شدت نیازمند اقتدار مجلس هستند.

نماینده ملایر با تاکید بر مجری بودن دولت در اجرای قوانین مصوب مجلس، تصریح کرد: این ها شرایطی است که اگر رعایت شود جامعه اسلامی ما را انشاءالله متصل به ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet