هدر موبایل
1389/05/14 12:41:00
سرویس سیاسی
بروجردی:

مذاکره با آمریکا نیازمند تایید مقام معظم رهبری است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جایگاه تصمیم‌گیری درباره مذاکره با آمریکا را شورای عالی امنیت ملی دانست.

"علاءالدین بروجردی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت، با اشاره به حساسیت موضوع های مربوط  به روابط با آمریکا، گفت: از آن جا که جایگاه تصمیم گیری برای مذاکره با آمریکا، شورای عالی امنیت ملی است؛ بنابراین درموضوعات حساس ابتدا باید بحث های کارشناسی انجام شود و سپس در شورای عالی امنیت ملی درباره آن موضوعات تصمیم گیری صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه  هر تصمیم شورای عالی امنیت ملی هم بدون نظر مقام معظم رهبری قابل اجرا نیست، افزود: موضوع مذاکره با آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نماینده مردم بروجرد در ادامه با اشاره به کارنامه منفی ایالات متحده آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: آمریکایی ها یک کارنامه غیرقابل قبولی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب در قبال کشور ما دارند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحریم هایی که آمریکا طی چند سال گذشته اخیرعلیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است، اظهارکرد: تحریم های اخیر این کشور آخرین مورد از این اقدامات ضد ایرانی بود.

بروجردی با اشاره به عضویت آمریکا در گروه وین و 1+5، خاطرنشان کرد: ما مذاکره با گروه وین را که آمریکا  هم عضو آن است در دستور کار داریم و در کنار این، مذاکره با  گروه 1+5 هم با توجه به شروط اعلامی امکان پذیراست که این دومقوله با موضوع مذاکره با آمریکا قابل تفکیک است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet