هدر موبایل
1389/05/14 12:58:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت به کالاهای اساسی ماه رمضان یارانه بدهد

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است: بهترین روش برای کنترل قیمت‌ها در ماه مبارک رمضان این است که دولت به کالاهای اساسی مصرفی مردم یارانه بدهد.

"سید ناصرموسوی لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان روزه داران باید حداقل در یک وعده سحر یا افطار پروتئین مصرف کنند، این در حالی است که قیمت گوشت بسیار سرسام آور است، حتی به 18 هزار تومان هم رسیده است و بیشتر مردم توان خرید ندارند.

وی با اشاره به لزوم تخصیص یارانه به کالاهای اساسی مورد استفاده مردم در ماه مبارک رمضان تاکید کرد: نمی توان تلاشهای وزارت بازرگانی را در تنظیم قیمت ها بی اثر خواند اما باید نظارت بیشتری بر قیمت ها صورت گیرد.

موسوی لارگانی در ادامه گفت: در ایام نوروز وزارت بازرگانی در تهران و سایر استانهای کشور ستادهایی را جهت رفاه شهروندان برای عرضه مستقیم کالا تشکیل داده بود و فروشگاههایی در سطح کشور وجود داشت اما این اقدامات کافی نبود.

وی یادآور شد: در ایام نوروز باوجود اینکه وزارت بازرگانی قیمت مرغ را 2800 تومان اعلام کرده بود مرغ تا 3000تومان نیز فروخته می شد. بنابراین اینکه در چند جای هر شهر فروشگاههای فصلی ایجاد شود،جوابگو نیست و لازم است نظارتی جدی بر کل بازار اعمال شود یعنی باید نظارت طوری باشد که فروشنده ها  نتوانند قیمت ها را براحتی افزایش ندهند.

این نماینده مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه وزارت بازرگانی اعلام کرده است به دلیل اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها برای مدت یک سال تمام کالاهای مورد نیاز را فراهم کرده است، ضرورت دارد در ماه رمضان اقلام نیاز مردم بیشتر از گذشته در بازار موجود باشد و کنترل بر قیمت ها افزایش یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet