هدر موبایل
1389/05/14 13:32:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی خبر داد:

تشکیل جلسه ای در کمیسیون انرژی برای مقابله با تحریم‌ها

**عسگر جلالیان از برگزار شدن جلسه‌ای در کمیسیون انرژی با حضور اعضای کمیسیون و معاونین وزارتخانه‌های نفت و نیرو برای بحث و بررسی در مورد مقابله با تحریم‌های کشورهای غربی خبر داد.

"عسگر جلالیان" عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، از تشکیل جلسه ای در روز سه شنبه با حضور اعضای کمیسیون انرژی خبر داد و گفت: در این جلسه که به ریاست آقای کاتوزیان در دفتر کمیسیون انرژی برگزار شد، معاونین وزارت نفت، وزارت نیرو و بانک مرکزی حضور داشتند و بحث گسترده ای پیرامون موضوع تحریم های صورت گرفته از سوی دشمنان انجام شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این که موضوع اصلی این نشست، هم اندیشی در مورد تحریم ها و تاثیرات این تحریم ها در حوزه وزارت نیرو و وزارت نفت بوده است، گفت: در مورد بحث مقابله با تحریم ها باید بصورت جدی تدبیر کنیم و با همفکری میان مسئولان نظام، در اتحادی منسجم اثرات این تحریم ها را به حداقل برسانیم و دشمنان ایران را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذاریم.

جلالیان همچنین از آماده سازی گزارشی در این مورد، برای ارائه به رئیس مجلس خبر داد و گفت: بر اساس مباحث صورت گرفته در این جلسه، گزارشی را برای رئیس مجلس آماده خواهیم کرد تا موضوعات این گزارش در جلسات سران قوا نیز مطرح شود.

نماینده مردم دیر و کنگان با اشاره به اینکه تشکیل کمیته ای برای مقابله با تحریم ها در شرایط فعلی جزو نیازهای اساسی کشور است، گفت: باید کشورهای غربی را متوجه کنیم که نمی توانند در جهان امروز با امر و نهی جلوی حیات کشورها را بگیرند و تشکیل چنین کمیته ای در مجلس یا در میان سران نظام می تواند به مدیریت بهتر آثار این تحریم ها در کشور منجر شود.

وی با اشاره به اینکه کشور ما می تواند تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل کند، گفت: ما بارها ثابت کرده ایم که می توانیم از این تحریم ها عبور کنیم و حالا وقت آن رسیده است که با تدبیرهای عالی این تحریم ها را به فرصتی برای رشد بیشتر کشور استفاده کنیم.

موضوع تشکیل کمیته ای برای مقابله با تحریم ها، در پی تحریم های پی در پی کشورهای غربی علیه ایران، در فضای سیاسی کشور مطرح شد و تعدادی از نمایندگان مجلس موضوع تشکیل این کمیته را بصورتی جدی پیگیری می کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet