هدر موبایل
1389/05/14 13:47:00
سرویس سیاسی
کوثری:

مجلس درحفظ منافع ملی بسیار تاثیر گذاراست

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نقش مجلس را درحفظ منافع ملی بسیارتاثیر گذار دانست و اعلام کرد: "مجلس داریم تا مجلس".

"اسماعیل کوثری" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به مجالس دوره های مشروطیت، خاطرنشان کرد: مجالس دوره های اول و دوم زمان مشروطیت تا حدی قابل قبول بوده اما از دوره های بعدی این پادشاهان و بیگانگان بودند که در انتخاب نمایندگان دخالت داشتند.

نماینده تهران، ری وشمیرانات و اسلامشهر، با یادآوری اینکه دخالت پادشاهان در انتخاب نمایندگان دردوران مشروطیت مشکلاتی را برای کشور بوجود آورد، تصریح کرد: بنابراین زمانی که سران کشور نسبت به تمام موضوعات کشور دقیق عمل نکنند به مشکلاتی بر می خوریم.

وی اظهار کرد: در زمان مشروطه زمانی که پادشاهان دیدند که مجلس سعی دارد در جهت استقلال و منافع کشور حرکت کند، به آن صورت عمل کردند که در تاریخ ثبت شده است.

کوثری با تاکید براینکه نقش مجلس همیشه می تواند یک نقش برجسته باشد، خاطرنشان کرد: در هرکشوری مجلس در جهت منافع ملی و استقلال کشور فکر و عمل کرده و پایبند به آن است که اگر این گونه باشد، بنا به فرمایش امام راحل مجلس در راس امور است.

وی تصریح کرد: اما اگر مجلس فرمایشی باشد همانگونه که در زمان طاغوت بود که بیگانگان نمایندگان را تعیین می کردند و مردم هم بی تفاوت بودند، آن نمایندگان به هیچ وجه به فکر استقلال کشور و منافع ملی نبودند و بیشتر درجهت منافع کشورهای بیگانه حرکت می کردند.

نماینده تهران در ادامه با تاکید بر این نکته که "مجلس داریم تا مجلس"، خاطرنشان کرد: پس از پیروزی انقلاب، مجلس در کشور ما در جهت منافع ملی حرکت کرده و نشان داده که مجلس در راس امور است؛ هر چند که در برخی مواقع اشکالاتی داشته که مجلس خوب عمل نکرده اما هر چه گذشته مجلس روبه تکامل حرکت کرده است.

کوثری با اشاره به دلایلی که باعث موفقیت مجلس پس از پیروزی انقلاب در کشور شده است، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب، امام(ره) و مقام معظم رهبری به گونه ای عمل کردند که مردم نسبت به امور حساس شوند.

وی خاطرنشان کرد: آماده نگه داشتن مردم از سوی سران کشور باعث شده که مردم نسبت به تمام تصمیم گیری ها در کشور حساس بوده و حتی برای رفع مشکلات به مجلس پیشنهاد دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی با اشاره به رای مردم در جمهوری اسلامی ایران به نمایندگان، اظهار کرد: این رای مردم باعث شده که نمایندگان در جهت استقلال و منافع کشور همواره حرکت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet